Szukaj
Szukaj

Kursy online dla fizjoterapeutów

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kursy online dla fizjoterapeutów są odpowiedzią na potrzeby współczesności. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze (m.in. wyjazdy do innych miast z noclegami lub sam dojazd do miejsca szkolenia mogą być kosztowne), zapewniając możliwość rozwoju z dowolnego miejsca. Nie zawsze jednak będą one trafnym wyborem. Co warto wiedzieć o kursach online dla fizjoterapeutów?

Kursy online dla fizjoterapeutów

Kursy online dla fizjoterapeutów – czy warto?

Kursy online dla fizjoterapeutów mają wiele zalet:

 • pozwalają zaoszczędzić czas – nie trzeba dojeżdżać do sali szkoleniowej, a niekiedy nawet do innego miasta, aby zdobyć pożądaną wiedzę;
 • pozwalają zaoszczędzić pieniądze – zarówno w związku z brakiem konieczności wyjazdów, jak i mając na uwadze fakt, że tego typu szkolenia są z reguły tańsze;
 • stały dostęp do materiałów szkoleniowych – często nie ma konieczności sporządzania własnych notatek, ponieważ każdy kursant otrzymuje pakiet materiałów szkoleniowych w wersji cyfrowej;
 • możliwość uczestnictwa w szkoleniu nawet podczas choroby czy złego samopoczucia;
 • elastyczność w wyborze rodzajów kursów – oferta jest niezwykle bogata.

Szkolenia online przygotowane na odpowiednim poziomie merytorycznym są bardzo dobrym źródłem wiedzy. Tym bardziej, że często nie trzeba osobistego spotkania ze szkoleniowcem, aby wynieść z nich naprawdę wiele. Z całą pewnością będą też lepszym wyborem, niż całkowita rezygnacja z kursów.

Kursy online KIF

KIF to skrót od Krajowej Izby Fizjoterapeutów, czyli organizacji zrzeszającej wszystkich fizjoterapeutów posiadających prawo wykonywania zawodu. Zajmuje się ona m.in. szkoleniem specjalistów – wszystkie kursy online znajdują się na Platformie Edukacyjnej FIZJA, a jest ich łącznie kilkadziesiąt. Szkolenia podzielono na dziedziny, dzięki czemu specjalista może łatwo znaleźć tematykę, która najbardziej go interesuje. Przykładowo w tematyce ortopedycznej znajdują się szkolenia takie jak:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Z kolei w tematyce pediatrycznej znajdują się następujące szkolenia:

 • niemowlęta: badanie – założenia wizyty patronażowej;
 • komunikacja alternatywna i wspomagająca we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka;
 • fizjoterapia w chorobach rzadkich;
 • interpretacja wyników podstawowych badań klinicznych w populacji dziecięcej.

Szkoleń i ich dziedzin jest jednak znacznie więcej, a wszystkie szkolenia są darmowe dla fizjoterapeutów regularnie opłacających składki członkowskie (które są i tak obowiązkowe).

Kursy online dla fizjoterapeutów od niezależnych firm

Nie tylko KIF ma w swojej ofercie bogaty wybór szkoleń online dla fizjoterapeutów. Coraz więcej firm prywatnych decyduje się na ich organizowanie. Szukając odpowiedniego szkolenia, warto wcześniej przeczytać opinie innych kursantów oraz zapoznać się ze szczegółowym programem. Dzięki temu można sprawdzić, czy kurs rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania i zawiera treści, które interesują nas najbardziej. Warto także porównać ceny między różnymi firmami, niekiedy różnią się kilkaset złotych, a poruszana tematyka jest niemal taka sama.

Kursy online dla fizjoterapeutów – kiedy się nie sprawdzą?

Nie zawsze jednak szkolenia online będą dobrym wyborem. Choć jest wiele tematów, w których wiedza teoretyczna stanowi podstawę, a ewentualne techniki postępowania można z powodzeniem wyjaśnić na odległość, fizjoterapeuci powinni również szkolić się stacjonarnie, aby nabyć umiejętności prawidłowego chwytu stawów czy móc wypróbować określone techniki na innych kursantach lub zaproszonych na szkolenie pacjentach. Kursy stacjonarne oscylują wokół różnych rodzajów masażu, terapii manualnej (np. Kaltenborn-Evjenth), suchego igłowania czy kinesiotapingu. Przeprowadzenie ich w wersji online byłoby trudne, o ile nie niemożliwe.

Bibliografia

 1. KIF – Krajowa Izba Fizjoterapeutów [https://kif.info.pl/szkolenia-online/].
 2. Ślusarczyk M., Grabania M., E-learning współczesnym narzędziem nauczania, Szybkobieżne Pojazdy Gąsienicowe, 4/2017.
Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *