RSQ Technologies

Masz suchą skórę? Istnieje wiele sposobów aby sprawić, że będzie ona gładka i elastyczna. Okazuje się, że w wielu przypadkach wszystko co trzeba zrobić to wprowadzić kilka drobnych zmian w codziennej pielęgnacji skóry.

Jak walczyć z suchą skórą

Dbanie o suchą skórę podczas mycia

Wypróbuj te podpowiedzi podczas kolejnych kąpieli w wannie lub pod prysznicem:

1. Nie bierz długich i gorących kąpieli. Gorąca woda usuwa oleje ze skóry dużo szybciej niż ciepła. Długi prysznic czy kąpiel w rzeczywistości wysuszają skórę.

2. Ogranicz się do jednego 5 – 10 minutowego prysznica lub kąpieli w wannie w ciągu dnia.

3. Użyj delikatnego środka myjącego lub nawilżającego żelu pod prysznic. Zamiast środków, które mogą wywołać podrażnienia przerzuć się na bezzapachowe, bez dodatków mydła, łagodne środki do mycia.

4. Nawilżaj skórę gdy jest jeszcze wilgotna.

5. Poklepuj skórę ręcznikiem po kąpaniu czy umyciu twarzy, dłoni pozostawiając ją wilgotną. Nałóż krem w ciągu 3-5 minut, aby zatrzymać wilgoć wewnątrz skóry.

Na co zwrócić uwagę kupując nawilżacze do suchej skóry

Nie trzeba przepłacać, aby kupić dobry, nawilżający krem. Czytaj dokłądnie etykiety. Składniki, które są pomocne podczas suchej skóry to:

1. Ceramidy – pomagają utrzymać wodę w skórze i ukoić gdy jest ona sucha. Syntetyczne ceramidy mogą odwzorowywać działanie naturalnych w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry. Mają one na celu utrzymanie wilgoci.

Sklep Spirulina

2. Dimetikon i gliceryna – wchłaniają wodę do skóry i zatrzymują ją tam.

3. Kwas hialuronowy – podobnie jak ceramidy, pomaga utrzymać skórę nawilżoną. Ma zdolność do wiązania wody w skórze dzięki czemu jest ona mocna i elastyczna.

4. Lanolina, olej mineralny i wazelina – pomagają utrzymać wodę w skórze wchłoniętą podczas kąpieli.

Pamiętaj, aby stosować kremy do opalania kiedy wystawiasz swoje ciało na działanie promieni słonecznych w ciągu dnia. Szukaj produktów z filtrem przeciwsłonecznym (30 lub więcej) o szerokich możliwościach zastosowania.

5 porad, które złagodzą nadmiernie suchą skórę

1. Podłącz w domu nawilżacz powietrza, aby utrzymać skórę nawilżoną w okresie zimowym, gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche.

2. Noś ubrania z bawełny i naturalnych włókien. Wełna, syntetyki lub inne materiały mogą powodować podrażnienia skóry.

3. Pij dużo wody.

4. Jedz posiłki i przyjmuj suplementy diety bogate w kwasy omega 3 oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które mogą pomóc wzmocnić naturalną barierę skóry utrzymując jej nawilżenie. Produkty z NNKT to na przykład czarny kminek, ryby (takie jak łosoś, halibut, sardynki), len czy orzechy włoskie.

5. W przypadku zaczerwienienia lub zapalenia skóry stosuj zimne okłady lub kremy z hydrokortyzonu na dany obszar przez około tydzień. Jeżeli to nie przynosi ulgi to skontaktuj się z lekarzem.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław