Zespół pasma biodrowo-piszczelowego – leczenie

//Zespół pasma biodrowo-piszczelowego – leczenie
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
podejrzewa się u mnie zespół pasma biodrowo-piszczelowego. Bylem na jednej wizycie u fizjoterapeuty. Było u mnie wykonywane suche igłowanie oraz założono kinesiotaping, przyniosło trochę ulgi. Moje pytanie brzmi: czy pójść na kolejną wizytę do fizjoterapeuty czy do lekarza specjalisty – tylko jakiego (rehabilitacji, ortopedy)? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
Bogumił

Odpowiedź

Panie Bogumile,
jeśli był już Pan u fizjoterapeuty na jednej wizycie, która przyniosła poprawę to wskazane jest, aby udać się do niego na kolejną. W zależności od zaawansowania schorzenia (czasu trwania, intensywności, rozległości problemu itp.), jeśli chodzi o problemy z pasmem biodrowo-piszczelowym, wizyt może być kilka. Fizjoterapeuta, który Pana prowadzi powinien nie tylko skupić się na suchym igłowaniu oraz kinesiotapingu, ale także zastosować techniki terapii manualnej i dokładnie sprawdzić gdzie i jakie towarzyszyć mogą dysfunkcje, chociażby w obrębie miednicy, mięśniu naprężaczu powięzi szerokiej, prostownikach jak i przywodzicielach uda. Na koniec powinien Pan zostać poinformowany w ramach autoterapii, jakie dokładnie ćwiczenia wykonywać we własnym zakresie, aby wspomóc proces rehabilitacji.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki