Szukaj
Szukaj

Wzmożone napięcie mięśniowe u dziecka

Spis treści

Pytanie


Witam,
mam pytanie. Moje dziecko lat 7 ma wzmożone napięcie mięśniowe. Często wygina szyję przy robieniu zadań przy biurku już po samym rozpoczęciu pracy. Czy prócz pracy z fizjoterapeutą można wykorzystać pistolet do masażu (oczywiście najniższy zakres mocy), aby rozmasowywać spięte mięśnie?

Maciej

 

Odpowiedź


Panie Macieju,
wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci może być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak stres czy różnego rodzaju emocjami, nieodpowiednią postawą ciała czy nawet problemami zdrowotnymi, które trzeba zdiagnozować. Dlatego zalecam wizytę u fizjoterapeuty, który będzie mógł dokładnie zbadać Pana syna, przeprowadzając m.in. odpowiednie testy funkcjonalne. Dzięki temu będzie w stanie określić co może być przyczyną wzmożonego napięcia mięśniowego i wskaże najbardziej odpowiednie leczenie, które będzie mógł zastosować. Dodatkowo zaleci odpowiednie ćwiczenia do wykonywania przez syna w domu. Dzięki nim przyśpieszy on powrót do fizjologicznego napięcia mięśni i prawidłowej postawy ciała, tak ważnej w tym wieku.

Pistolet do masażu jest coraz bardziej popularnym narzędziem wśród osób uprawiających sport i cierpiących na napięcia mięśniowe, czy spowodowane nimi bóle mięśniowe. Jednak jego zastosowanie ich u tak małych dzieci musi wymagać ostrożności. Konsultacja z fizjoterapeutą może w tym przypadku być również niezbędna, ponieważ pokazałby on odpowiednie techniki ruchów wykonywanych pistoletem do masażu. Dodatkowo podpowiedziałby jak przebiegają włókna mięśniowe w danej okolicy ciała, co będzie bardzo pomocne podczas używania pistoletu do masażu i zaleci konkretne do przypadku ćwiczenia, które mogą pomóc w rozluźnieniu wzmożonego napięcia mięśniowego.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *