Szukaj
Szukaj

Pogłębiona lordoza lędźwiowa

Spis treści

Pytanie


Witam,
mam pogłębioną lordozę lędźwiowa. Czy mogę ćwiczyć z obciążeniem? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

 

Odpowiedź


Pani Katarzyno,
pogłębiona lordoza lędźwiowa to wada postawy związana ze wzmożonym wygięciem odcinka lędźwiowego kręgosłupa (tzw. hiperlordoza). Gdy jest ona nadmierna, może powodować ból, dyskomfort oraz innego rodzaju dolegliwości. Jeżeli ma Pani problem z pogłębioną lordozą lędźwiową, zalecam skonsultowanie się z fizjoterapeutą, który po dokładnym przebadaniu określi jakie ćwiczenia może Pani wykonywać i będzie w stanie dostosować plan do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, pokaże technikę wykonywania ćwiczeń, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić i pogłębiać wadę postawy.

Ćwiczenia mogą być korzystne, ale muszą być odpowiednio dobrane i wykonywane w prawidłowy sposób (odpowiednia technika), aby nie dochodziło do dalszego pogłębiania lordozy. Fizjoterapeuta może pomóc w opracowaniu programu ćwiczeń, który będzie skoncentrowany m.in. na wzmocnieniu mięśni brzucha, mięśni grzbietu, mięśni obręczy biodrowej i mięśni pośladkowych. Pozwoli to na poprawę postawy ciała i stopniowo będzie redukować objawy. Jednak proszę pamiętać, że ćwiczenia powinny być wykonywane z uwzględnieniem odpowiedniej techniki, unikając takich, które mogą przeciążać kręgosłup. Do takich może należeć np. martwy ciąg, który wykonuje się z obciążeniem.

Stąd zalecam wizytę u fizjoterapeuty w celu skonsultowania na żywo i dostosowania programu ćwiczeń indywidualnie do Pani przypadku.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *