Szukaj
Szukaj

Nerwica a bóle kości

Spis treści

Pytanie


Witam,
w ostatnim czasie często dopadała mnie angina. Choruję również na nerwicę. Od pewnego czasu w obrębie stawów i kości dzieją mi się dziwne rzeczy. Badania zrobiłam już chyba wszystkie możliwe, jednak nie wykazały nic. Konkretnie: jakiś czas temu miałam obrzęk prawej kości obojczyka z miejscową wysypką, następnie obrzęk lewego żebra. Lekarz stwierdził, że to przeciążenie – dodam że pracuje fizycznie. Może to być też spowodowane napięciem spowodowanym stresem i nerwami. Kilka dni temu pojawił się obrzęk podkolanowy – lewa nogą mniej, ale na drugiej już bardziej widoczny. Do tego ból kręgów odcinka szyjnego. Dodam, że kręgosłup właśnie w górnej części nie jest idealnie prosty już od dawna. Czy te wszystkie obrzęki mogą mieć jakiś wspólny powód?

Karolina

 

Odpowiedź


Pani Karolino,
możliwe, że te wszystkie objawy mają wspólną przyczynę lub są ze sobą powiązane. Jednym z możliwych czynników, które je wywołuje jest stan zapalny lub infekcja. Ze względu na to, że angina jest chorobą zapalną gardła, może spowodować obrzęk i ból w okolicy obojczyka. Ponadto, wysypka, którą Pani doświadczyła może być wynikiem reakcji alergicznej lub infekcji. Z drugiej strony, stres i napięcie związane z nerwicą mogą prowadzić do wzmożonego napięcia mięśni i przeciążenia stawów, co może spowodować obrzęk i bóle kości. Dodatkowo, pojawiający się ból w kręgosłupie może również wynikać z przewlekłego napięcia mięśni i stresu.

Zalecałbym kontynuowanie badań i skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia dokładnej przyczyny objawów. Może on zalecić dalsze badania takie jak pełna morfologia krwi lub obrazowanie, aby pomóc zidentyfikować źródło problemu. W przypadku bólu i obrzęku zalecam wizytę u fizjoterapeuty, który może złagodzić tego rodzaju dolegliwości poprzez zastosowanie terapii przeciwbólowej z wykorzystaniem właściwie dobranych technik fizjoterapeutycznych. Dodatkowo, może on przeprowadzić odpowiednie testy funkcjonalne, które mogą nakierować co powoduje dolegliwości i według tego dążyć do ich zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *