Bóle mięśni rąk – co jest przyczyną?

//Bóle mięśni rąk – co jest przyczyną?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
czy kręgosłup może powodować bóle mięśni rąk, w nadgarstkach, śródręczu, stawach skokowych i stawach kolanowych? Rezonans kręgów szyjnych wykazał przepuklinę w dysku C6-7. Lędźwie nie były jeszcze diagnozowane. Bóle pojawiają się co jakiś czas, najbardziej są uciążliwie w nocy. Dlaczego właśnie wtedy? Proszę o wyjaśnienie. Czy noszenie miękkiego kołnierza ortopedycznego pomoże?

Marzena

Odpowiedź

Pani Marzeno,
problem z kręgosłupem niekoniecznie może w bezpośredni sposób oddziaływać na mięśnie kończyn górnych, jednak pośrednio, czyli przez układ nerwowy jak najbardziej. Być może przyczyną bólów mięśni i stawów rąk jest zbyt mocno pobudzony układ nerwowy autonomiczny, którego napięcie w zdrowym ciele maleje w nocy. W Pani przypadku, układ ten niestety nie może się zdezaktywować (być może także w związku z Pani przepukliną). Sama przepuklina nie może oddziaływać na korzenie nerwowe (ucisk, drażnienie stanem zapalnym) zaopatrujące czuciowo wymienione przez Panią strefy na ciele, więc to nie może być bezpośrednia przyczyna dolegliwości. Kołnierz ortopedyczny prawodpodobnie nie za wiele tutaj pomoże. Prawdopodobnie ograniczenie ruchomości jakie wywoła, nasili Pani objawy. Polecam skonsultować się z fizjoterapeutą, który dokładnie Panią zbada, obejrzy zdjęcie i przede wszystkim zastosuje terapię przeciwbólową.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!