Taping barku (niestabilność stawu ramiennego)

///Taping barku (niestabilność stawu ramiennego)
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Taping barku (niestabilność stawu ramiennego):

Taping bakru

1. Oczyść skórę (odtłuść).
2. Usuń włosy.
3. Weź gotową aplikację w kształcie litery „Y”. Oderwij osłonę papierową z jej podstawy (ogona) i umieść go pośrodku górnej części ramienia. Rozciągnij obie strony taśmy (oba ramiona plastra) stopniowo odrywając osłonę, oklej z obu stron brzegi mięśnia ramiennego bez dodatkowego rozciągnięcia.
4. Potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.
5. Weź gotową aplikację w kształcie litery „I” odrywając z niej osłonę papierową (u jej jednego końca). Umieść powyżej górnej części barku. Poleć pacjentowi odwieść rękę w bok do kąta 90°. Stopniowo odrywając osłonę aplikuj taśmę kierując się w dół ramienia. Uważaj by nie napinać taśmy.
6. W pozycji ręki odwiedzionej pod kątem 90° potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.

Fotodepilacja Wrocław

Można również samemu przygotować aplikację z taśmy do kinesiotapingu. Na poniższym filmie fizjoterapeuta Sebastian z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jak naklejać tejpy na przykładzie barku:

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

3 komentarze

  1. Wojtek 9 grudnia 2018 w 19:23 - Odpowiedz

    Witam czy na naderwany miesien (staw barkowy) tejp pomoże? Nakleja się tak damo w przypadku naderwania ?

  2. staw barkowy 25 września 2018 w 10:08 - Odpowiedz

    W przypadku niestabilności stawu barkowego kinesiotaping może przynieść naprawdę dobre efekty. Warto stosować jako działanie profilaktyczne!

  3. Krzychu 6 września 2014 w 23:26 - Odpowiedz

    Przydatny artykuł!

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!