Fizjoexpert Futuro

Taping barku (niestabilność stawu ramiennego):

Taping bakru

1. Oczyść skórę (odtłuść).
2. Usuń włosy.
3. Weź gotową aplikację w kształcie litery „Y”. Oderwij osłonę papierową z jej podstawy (ogona) i umieść go pośrodku górnej części ramienia. Rozciągnij obie strony taśmy (oba ramiona plastra) stopniowo odrywając osłonę, oklej z obu stron brzegi mięśnia ramiennego bez dodatkowego rozciągnięcia.
4. Potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.
5. Weź gotową aplikację w kształcie litery „I” odrywając z niej osłonę papierową (u jej jednego końca). Umieść powyżej górnej części barku. Poleć pacjentowi odwieść rękę w bok do kąta 90°. Stopniowo odrywając osłonę aplikuj taśmę kierując się w dół ramienia. Uważaj by nie napinać taśmy.
6. W pozycji ręki odwiedzionej pod kątem 90° potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.

Można również samemu przygotować aplikację z taśmy do kinesiotapingu. Na poniższym filmie fizjoterapeuta Sebastian z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jak naklejać tejpy na przykładzie barku:

 

Sklep Spirulina

Podsumowanie

Wyżej wymieniono jedną z technik wykorzystania aplikacji kinesiotapingu na bark. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów oklejania i rodzajów nacięć. Jednak mimo przekazywanej przez nas wiedzy na temat kinesiotapingu, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jej na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami do kinesiotapingu i jakie aplikacje używać przy danym schorzeniu.

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotapingu. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTY

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław