Szukaj
Szukaj

Zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
mam za sobą terapię manualną, zleconą w związku ze zwyrodnieniami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (skolioza, dwa kręgozmyki, zrotowane niektóre kręgi i takie tam radosne zmiany) i bólem, który odczuwałam m.in. w tylnej górnej części miednicy (oczywiście nie centralnie przy kręgosłupie) – bólem stałym, ale bez promieniowania w kierunku nogi. Przeszłam serię 10 zabiegów tej terapii, chwilami ogromnie bolesnych, nawet siniaki „zaliczyłam”. Zalecono też wiele ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie.

Mija sześć dni od ostatniego zabiegu i wciąż jestem obolała. Mówiono, że poprawę powinnam odczuć po 2 tygodniach. Nie wiem jednak, czy ostry ból, który mi towarzyszy w tyle pleców (nieco dalej niż przed terapią) np. przy wstawaniu z krzesła, to normalny objaw po takiej terapii. Odnoszę wrażenie, że zaszły zmiany w tkankach i mięśniach, że przyjmuję inną postawę, ale ten ostry ból mnie zastanawia. Czy świadczy o tym, że terapia nie pomogła, albo trwała za krótko i jest jeszcze sporo do naprawienia, czy też tak ma być przez te 2 tygodnie, a może po terapii sama sobie w jakiś sposób zaszkodziłam. Dodam, że gdy pytałam o jakieś zalecenia po terapii – niczego szczególnego nie usłyszałam. Poza tym, że mam dbać o mięśnie i pamiętać o właściwej postawie przy schylaniu się, podnoszeniu czegokolwiek itp itd. Powinnam się martwić, wyjaśnić to z terapeutami, czy przyczyny mogą leżeć gdzie indziej?

Z góry dziękuję za opinię.
Pozdrawiam

Teresa

 

Odpowiedź


Pani Tereso,
przy tak złożonym problemie, dotyczącym dolnego odcinka kręgosłupa i wykonaniu serii zabiegów terapii, objawy jakie Pani ma, mogą być naprawdę różne. Ciężko w takiej sytuacji cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie wiem kto i jakimi dokładnie metodami/technikami terapii manualnej z Panią pracował. Dodatkowo bez przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki na Pani, nie jestem w stanie udzielić zadowalającej odpowiedzi i wyjaśnić dlaczego występują tego rodzaju dolegliwości.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *