Terapia punktów spustowych – powikłania

//Terapia punktów spustowych – powikłania
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam pytanie dotyczące terapii punktów spustowych. Czy jest możliwe przy terapii uciśniecie nerwu lub inne niepożądane skutki? Miałam robione punkty spustowe w okolicach łopatki, a na drugi dzień czułam ból w obrębie klatki piersiowej. Byłam u neurologa i powiedział, że został uciśnięty nerw. Czy to możliwe?

Iza

Odpowiedź

Pani Izo,
stosując terapię punktów spustowych, przed uciśnięciem, fizjoterapeuta precyzyjnie, palpacyjnie wyszukuje takie punkty i ciężko jest je pomylić z nerwem. Sam objaw uciśnięcia struktury nerwowej w odczuciu pacjenta to charakterystyczny ból i pieczenie, które uniemożliwia kontynuowanie terapii. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy fizjoterapeuci nie trzymają się zasad i wykonują terapie niepoprawnie, ale ciężko nam powiedzieć jak było w Pani przypadku. Często zdarza się też tak, że po poprawnie przeprowadzonej terapii, ból przenosi się na inną strukturę ciała. Jest to przeważnie efekt pozytywny, ponieważ terapeuta podąża za bólem, który wyznacza kierunek terapii i pomaga w dotarciu do wytyczonego wcześniej celu.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki