Oddzielony fragment kostny – ból okostnej

//Oddzielony fragment kostny – ból okostnej
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry!
Byłem ostatnio na rezonansie kolana lewego. Wyszedł okej, ale jest napisane, że w okolicy przyczepu więzadła właściwego rzepki do guzowatości piszczelowej widoczny jest oddzielony fragment kostny wielkości 85 x 40mm – stan po przebytej martwicy guzowatości kości piszczelowej. I chyba właśnie w tym jest problem, bo boli mnie zaraz nad rzepką przy przysiadach, przeprostach nogi itp. Co można na to poradzić?

Pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedź

Panie Tomaszu,
przebyta martwica guzowatości piszczelowej z pewnością oddziaływała na napięcia m.in. mięśnia czworogłowego uda. Nieprawidłowa mechanika tkanek miękkich w obrębie problematycznego stawu kolanowego, podczas jego ruchu wymuszała nieprawidłowe napięcia tego mięśnia, narastanie także tkanki łącznej, która miała zabezpieczyć ścięgno właściwe rzepki przed zerwaniem. Najlepszym wyjściem będzie intensywna rehabilitacja, czyli konsultacja z fizjoterapeutą oraz terapia tkanek miękkich.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki