Kontuzja kolana – co robić?

//Kontuzja kolana – co robić?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
podczas grania w piłkę odniosłem kontuzje kolana prawego. Po zrobieniu RM stwierdzono, że uszkodzone jest ACL, rozwłóknione i nie można wykluczyć zachowania pojedynczych włókien. Ortopeda po badaniu nie był pewny czy kwalifikuję się do rekonstrukcji czy nie. Dlatego zalecił unieruchomienie 3 tygodnie, a później rehabilitacja i ponowna wizyta. Czy takie postępowanie ma sens?

Daniel

Odpowiedź

Panie Danielu,
jeśli dany ortopeda nie jest pewny sugeruję udać się do jeszcze innego specjalisty z kompletem badań, np. do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który prześledzi dokładnie historię urazu oraz wykona specyficzne testy funkcjonalne oceniające ruchomość, a przede wszystkim stabilność stawu. Dodatkowo stwierdzi czy uraz kwalifikuję się do operacji czy do wprowadzenia ukierunkowanej fizjoterapii.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki