Szukaj

Ból pod rzepką

Spis treści

Pytanie


Witam,
zwracam się z prośbą podpowiedzi lub nakierowania na temat mojej kontuzji. Mianowicie, od niedawna odczuwam dyskomfort podczas biegania w prawym kolanie i ból pod rzepką (dolna, lewa cześć). Ból odczuwalny jest po mocnym treningu lub zawodach biegowych, wchodzeniu po schodach, robieniu przysiadu. Przy normalnym chodzeniu czy ruchach nogi lub naciągania mięśnia czworogłowego nie ma żadnych oznak bólowych. Czytając na stronach i forach internet doczytałem się coś podobnego tzw. kolano skoczka, lecz czy to to? Prosiłbym o jakąś sugestię, podpowiedź. Z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam
Jarek

 

Odpowiedź


Panie Jarku,
lokalizacja bólu może oznaczać kaletkę podrzepkową, ale to tylko jedna z możliwości. Niezależnie czy to któraś z kaletek, troczków czy samo ścięgno właściwe rzepki takie historie biorą się z nierównowagi napięciowej i zagęszczeń powięzi w obrębie np. uda. Można to zlokalizować w samych głowach mięśnia czworogłowego uda, ale również w przegrodach międzymięśniowych (zwykle są bolesne palpacyjnie). Takie zagęszczenia i zrosty stwarzają warunki do powstania niefizjologicznych wektorów w stawie i sprawiają, że rzepka/tkanki miękkie zmieniają trajektorię pracy. Wraz z tym idzie nierównowaga w stawie i jakaś struktura może ulec przeciążaniu. Co trzeba zrobić, to przede wszystkim dobrze zbadać Pana od stóp do głowy i poszukać przyczyny w oddalonych miejscach.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.