Szukaj
Szukaj

Ból pleców promieniujący do klatki piersiowej

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry!
od kilku dni mam ból pleców promieniujący do klatki piersiowej głównie po stronie prawej. Wczoraj byłam na masażu pleców, karku i głowy i po tym masażu jestem cała obolała. Jest uczucie stłuczenia tych miejsc, ale najgorsze gdy biorę wdech to boli mnie w tej klatce piersiowej po prawej stronie. Czy to niepokojące? Czy to normalne po godzinnym masażu? Jestem skołowana.

Pozdrawiam
Zofia

 

Odpowiedź


Pani Zofio,
ból pleców i klatki piersiowej może wskazywać na wiele przyczyn, w tym problemy z kręgosłupem, choroby układu oddechowego, układu sercowo-naczyniowego czy choroby układu pokarmowego. Zmiana po masażu w postaci obolałego ciała, o której Pani napisała może wynikać z niewłaściwie wykonanego masażu, zbyt intensywnego, ale równie dobrze może być wynikiem czegoś poważniejszego. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu uzyskania dokładnej diagnozy i zaleceń dotyczących dalszego postępowania.

Jeśli ból pleców promieniujący do klatki piersiowej pojawił się lub zintensyfikował dopiero po masażu, może to być spowodowane wzmożonym napięciem mięśni poddanych zabiegowi lub urazem mięśni, uszkodzeniem połączeń żeber, kości czy innych tkanek miękkich. W takim przypadku zalecam odpoczynek, unikanie czynności prowokujących ból, m.in. noszenie ciężkich przedmiotów, a także stosowanie zimnych okładów (do 24 godzin od incydentu) lub ciepłych okładów w miejscach występowania bólu. Jeśli jednak utrzymuje się on przez dłuższy czas lub utrudnia codzienne funkcjonowanie, zalecam wizytę u fizjoterapeuty lub lekarza w celu dokładnego zbadania. Specjalista przeprowadzając na żywo odpowiednie testy funkcjonalne będzie mógł zróżnicować i określić gdzie leży przyczyna, a także zalecić dalsze postępowanie.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *