Szukaj
Szukaj

Ból głowy w nocy

Spis treści

Pytanie


Witam,
mam pytanie. Jaką terapię należy podjąć w przypadku bólu głowy w nocy, prawdopodobnie po leżeniu na plecach. Objawy jak ulał pasują do objawów związanych z mięśniem potyliczno-czołowym tj. uciskająca każda poduszka i dyskomfort przy opieraniu głowy o oparcie fotela. Z niecierpliwością czekam na poradę, gdyż nie pamiętam przespanej nocy.

Monika

 

Odpowiedź


Pani Iwono,
przyczyn tego stanu może być wiele. Do najczęstszych zalicza się uraz, stres lub przewlekła, wymuszona pozycja górnego odcinka kręgosłupa np. właśnie podczas spania. W takim przypadku może dochodzić do powstawania tzw. punktów spustowych w okolicach szyi i głowy. Z kolei aktywne punkty spustowe mogą dawać objawy bólowe i powodować nieprawidłowe napięcia mięśni, co przekładać się może na powstawanie bólu głowy. Co ważne, z biegiem czasu może on nasilać się i być coraz bardziej dokuczliwy.

Najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie wizyta u wykwalifikowanego fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej, który dokładnie Panią zbada i nie tylko przeprowadzi szczegółowy wywiad, aby uzyskać niezbędne informacje do określenia przyczyny, ale również wykona badanie przedmiotowe, które pozwoli potwierdzić co wywołuje dolegliwości bólowe. Po przeprowadzeniu tego rodzaju czynności, fizjoterapeuta zastosuje odpowiednio dobrane do Pani przypadku leczenie, a także wskaże pozycje ułożeniowe, które będą w znacznym stopniu przynosiły ulgę i mniejsze dolegliwości. Dodatkowo pokaże jakie ćwiczenia będzie Pani mogła wykonywać, aby uniknąć nawrotów tego stanu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *