Zerwany mięsień czworogłowy

//Zerwany mięsień czworogłowy
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
miałem zerwany mięsień czworogłowy w kolanie, przeszedłem operacyjne zespolenie mięśnia i ścięgna. Jak długo będzie trwał powrót do sprawności?

Paweł

Odpowiedź

Panie Pawle,
zależy to przede wszystkim od intensywności prowadzonej rehabilitacji, jeżeli w ogóle jakąkolwiek pan przechodzi (przechodził) oraz na jakim poziomie zerwał Pan mięsień (mięsień czworogłowy uda jest sporą grupą mięśni). Średnio jest to czas między 4 tygodniami, a 2 miesiącami. Jednak po dokładnym przebadaniu i wykonaniu odpowiednich testów funkcjonalnych, a także postępów podczas rehabilitacji można dokładniej to określić. Poniżej przesyłam bezpośredni link do artykułu z wpisem o Pacjencie po zerwanym mięśniu czworogłowym, którego rehabilitowaliśmy w naszym Centrum Fizjoterapeuty:

Zerwany mięsień czworogłowy

Fotodepilacja Wrocław

Jest to jeden z przykładów jak może przebiegać fizjoterapia w tego rodzaju przypadkach.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!