Skręcenie stawu skokowego – nietypowe objawy

//Skręcenie stawu skokowego – nietypowe objawy
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
syn ma skręcony staw skokowy. Od urazu minęły dwa tygodnie, utrzymuje się obrzęk i duży krwiak. Stopa pozbawiona jest jakiejkolwiek swojej funkcji. Podczas delikatnego dotyku (np przy smarowaniu żelem) skarży się na duży ból. Ma ogromny problem z poruszaniem się na nodze zdrowej przy pomocy kul, ponieważ powoduje to ból i uczucie nagłego napełniania się chorej kostki krwią. Musi więc usiąść i dać nogę w górę. Czy jest to normalne, że aż tak długo to trwa? Dodam ze złamania nie ma (rtg) i pozostaje cały czas w ortezie.

Alicja

Odpowiedź

Pani Alicjo,
wszystko zależy od stopnia i rozległości urazu. Bez wcześniejszego zbadania stopy, ciężko oceniać. Jednak jeśli jest to “tylko” uraz skrętny, to po 2 tygodniach raczej “aż” takie objawy nie powinny występować. Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który dokładnie przebada syna i sprawdzi gdzie leży przyczyna dolegliwości. Być może ponownie skieruje na badanie obrazowe, aby potwierdzić diagnozę.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki