Rwa kulszowa – kiedy mogę wrócić do biegania?

//Rwa kulszowa – kiedy mogę wrócić do biegania?
Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Dzień dobry,
od niedzieli 20.08 pobolewał mnie kręgosłup w dolnej części. Jednak myślałam, że ból jest przejściowy, więc nic sobie z tego nie robiłam. We wtorek 22.08 podczas biegania dopadł mnie ból tak silny, że ledwo doszłam do domu – okazało się, że to rwa kulszowa. Od środy biorę zastrzyki, które już mi znacznie pomogły, ponieważ minęły dopiero dwa dni, a ból jest już prawie nieodczuwalny i chodzę prawie normalnie. Zastrzyki mam brać jeszcze przez 3 dni. Jednakże bardzo zależy mi jak najszybszym powrocie do biegania, a nikt nie potrafi mi odpowiedzieć kiedy ponownie mogę zacząć biegać. Stąd więc moje pytanie. Czy od razu po ustaniu bólu mogę wrócić do biegania i biegać jak biegałam dotychczas tj. godzina co najmniej, czy oszczędzać się i stopniowo zaczynać? Ale przede wszystkim od kiedy mogę?

Dziękuję i pozdrawiam
Kamila

Odpowiedź

Pani Kamilo,
opisane objawy rzeczywiście mogą wskazywać na rwę kulszową. Dobrze jednak zdiagnozować, czy to jest rwa kulszowa pochodząca z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, czy powodem jest napięcie mięśnia gruszkowatego, obok którego biegnie nerw. Zastrzyki najprawdopodobniej pomogły w jakimś stopniu, ale przed powrotem do sportu warto zgłosić się do fizjoterapeuty, który wykona testy diagnostyczne i odpowie na Pani pytanie kiedy wrócić do sportu. Kluczową rolą fizjoterapeuty będzie też szybki i bezpieczny powrót do ćwiczeń. Terapia manualna i terapia tkanek miękkich jest bardzo skuteczna i zalecam ją bardziej niż zastrzyki. Proszę też wziąć pod uwagę ból. Brak dolegliwości i możliwość wykonania skomplikowanych ruchów będzie momentem kiedy będzie można zacząć intensywnie ćwiczyć.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2018-03-10T14:59:14+00:0004 Wrzesień, 2017|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!