Szukaj
Szukaj

Plastry do kinesiotapingu zastosowanie

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
mam jedno pytanie. Czy plastry do kinesiotapingu zastosowanie znajdą również na stopę? Syn miał operację wiązadeł i teraz chodzenie sprawia mu ból całej stopy. Czy może są plastry na syna dolegliwość?

Jakub

 

Odpowiedź


Panie Jakubie,
tak, plastry do kinesiotapingu można naklejać na stopę. Kinesiotaping jest wspomagającą techniką terapeutyczną, która wykorzystuje elastyczne plastry do poprawy funkcji mięśniowo-szkieletowej. Może być stosowany na różnych częściach ciała, w tym również na stopie. W przypadku syna, który ma ból całej stopy po operacji więzadeł, plastry do kinesiotapingu mogą być pomocne. Plastry te mogą zapewnić wsparcie, stabilizację i odciążenie obszarów, w których syn odczuwa ból. Ponadto, mogą one również poprawić krążenie krwi i zmniejszyć obrzęk, co może przyspieszyć proces gojenia.

Ważne jest jednak, aby przed zastosowaniem kinesiotapingu skonsultować się fizjoterapeutą, który oceni stan operowanego obszaru i zaleci odpowiednie metody terapeutyczne, a także pokaże jak oklejać plastrami do kinesiotapingu. Może okazać się konieczne dostosowanie techniki przyklejania plastrów do indywidualnych potrzeb syna oraz odpowiednie umiejscowienie i dobranie właściwego napięcia, które będzie pomagać, a nie szkodzić podczas poruszania się.

Proszę pamiętać, że odpowiednio dobrana rehabilitacja po operacji więzadeł jest istotna dla powrotu do pełnej sprawności. Dlatego ważne jest, aby umówił się Pan na wizytę u fizjoterapeuty, który będzie mógł dostosować indywidualną fizjoterapię dla syna, szczególnie, że odczuwa on ból całej stopy.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *