Mięsień podkolanowy – kinesiotaping

//Mięsień podkolanowy – kinesiotaping
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam pytanie o plastry kinezjologiczne. Mojego męża boli mięsień podkolanowy i nigdzie nie znalazłam jak mogę naklejać plaster do kinesiotapingu i oczywiście, czy w ogóle można to robić?

Pozdrawiam
Iwona

Odpowiedź

Pani Iwono,
aplikacja kinesiotaping jaka mogłaby być zastosowana w tym przypadku to wzdłuż przebiegu mięśnia podkolanowego. Nie zaszkodzi przykleić plastry do kinesiotapingu. Jednak jest to tylko doraźne działanie, które nie zlikwiduje przyczyny bólu. Może go jedynie na chwilę złagodzić. Bardziej odpowiednim ruchem byłoby udanie się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który po dokładnym przebadaniu i przeprowadzeniu testów funkcjonalnych określi co jest przyczyną bólu. Będzie wtedy mogła być zaproponowana odpowiednia fizjoterapia.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki