RSQ Technologies

Pytanie

Dzień dobry,
szukam odpowiedzi na dwa pytania o ból w odcinku lędźwiowym. Niestety zajęcia z fizjoterapii w szkole policealnej nie dostarczają mi dostatecznej ilości informacji, aby ułatwić sprawę. Dlatego przeszukuję internet. Jednakże nie mam pewności czy znajdę odpowiednie rozwiązanie problemu. Pytania brzmią następująco:

1. Pacjent ma problem bólowy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Jaki zaproponujesz dla niego test?

2. Pacjentka w wieku dojrzewania niechętnie chce uczestniczyć na zajęciach WF twierdząc, że pojawiają się bóle w odcinku lędźwiowym. Jaki wykonasz test dla pacjentki?

Chciałbym też wyjaśnić, że nie chodzi mi o to, aby ktoś podał mi odpowiedzi na tacy. Od tego jest internet. Trudność sprawia mi zdecydowanie i wybranie odpowiedniego testu. Brak mi pewności. Lecz mała podpowiedź pozwoliłaby mi na samodzielne przestudiowanie zagadnienia.

Krzysztof

Sklep Spirulina

Odpowiedź

Panie Krzysztofie,
testów na tzw. “ból odcinka lędźwiowego” jest bardzo dużo a jeszcze więcej możliwych przyczyn tego bólu. W zależności jakie struktury chcemy poddać testowi wykonujemy do tego dany, specyficzny test. Po przestudiowaniu “internetu” lub literatury z testami (np. Buckup K., Testy kliniczne w badaniu kości, stawów i mięśni) na odcinek lędźwiowy myślę, że nie powinno być problemu żeby się ukierunkować w Pańskim przypadku. Drugie pytanie jest analogiczną odpowiedzią do pierwszego. Wybrany test np. badający podrażnienie układu nerwowego stwierdzi czy faktycznie dany pacjent nie symuluję.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław