Ból w lewym barku

Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
około 1,5 miesiąca temu podczas zdejmowania sztangi (na ławce płaskiej) coś strzyknęło mi delikatnie i poczułem ból w lewym barku. Przez te 1,5 miesiąca nie przestałem ćwiczyć na siłowni. Ból pojawiał się lecz nie taki, abym przerywał ćwiczenia. Z wyszukanych informacji podejrzewam, że mam uszkodzony staw barkowo-obojczykowy. Moje pytanie brzmi, w jakim stopniu może być to uszkodzenie skoro mogę wykonywać wszystkie ruchy, lecz odczuwam ból np. przy końcowej fazie unoszenia kończyny w górę lub unoszenia kończyny przed sobą? Czy to uszkodzenie może kwalifikować się do leczenia operacyjnego? Do fizjoterapeuty oraz na USG mogę niestety udać się najszybciej za miesiąc.

Dziękuję i pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedź

Panie Tomaszu,
podczas tego ćwiczenia mogło dojść do uszkodzenia co najmniej kilku innych struktur znajdujących się w okolicy stawów barku. Nie można wykluczyć, że stawu barkowo-obojczykowego. Jeśli jest Pan w stanie ćwiczyć przy zaistniałej kontuzji to uszkodzenie nie jest dużego stopnia. Lecz jeśli będzie Pan regularnie prowokował ból wykonując tego typu ćwiczenia, może dojść do poważniejszych uszkodzeń i pogłębienia kontuzji. Bardzo dobrze, że jest Pan umówiony do fizjoterapeuty oraz na USG, bo wtedy wszystko będzie wiadomo i po przeprowadzeniu rehabilitacji obejdzie się bez interwencji chirurgicznej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!