Ból mięśni nóg

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam problem z mięśniami nóg i pleców. Stosowałem już chyba wszystkie rodzaje maści i chodziłem na rehabilitację, lecz nic nie pomaga. Ciągle siedzę w domu, bo nie mogę wyjść, a jak wyjdę to przejdę kilka metrów i muszę odpocząć, bo nogi same mi się uginają i bolą. Czy można z tym coś zrobić?

Kamil

Odpowiedź

Panie Kamilu,
czy jest Pan zdiagnozowany przez lekarza lub wykwalifikowanego fizjoterapeutę co może być przyczyną Pańskich problemów? Uginające się nogi są zazwyczaj objawem niewydolności mięśniowej, co przekłada się na krótki dystans, który można jednorazowo pokonać. Maści w tym przypadku nie pomogą, chyba, że stosuję je Pan w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, jeśli takowe występują. Niestety podał Pan za mało informacji dotyczących problemu, aby móc precyzyjnie odpowiedzieć. Zalecam udać się do specjalisty, który po zebraniu obszernego wywiadu, przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych, a w razie potrzeby zalecenia wykonania specyficznych badań obrazowych. Po tych procedurach fizjoterapeuta będzie mógł wprowadzić odpowiednią terapie, która przyniesie poprawę stanu Pana zdrowia.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki