Ból biodra i pleców

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
w badaniu RTG wykryto u mnie rotacyjne przemieszczenie krążków i dwóch kręgów kręgosłupa lędźwiowego. Odczuwam dość silny ból biodra i pleców przy pochylaniu, schylaniu i dźwiganiu. Mam 149 cm wzrostu i warzę 49 kg. Bardzo bolą mnie plecy i biodro. Wcześniej miałam dysplazję stawów biodrowych, a teraz na RTG wyszło że szpary stawów biodrowych są zachowane. Miałam nastawiany staw biodrowy, odczuwam ból przy chodzeniu zwłaszcza w lewym stawie biodrowym. Co dzień w pracy dźwigam po 12 – 15 kg przez 8 h dziennie. Jak zadbać o to żeby móc chodzić, a wada się nie pogorszyła?

Anka

Odpowiedź

Pani Anno,
na samym początku warto zadbać o pogłębienie diagnostyki, czyli wykonać tym razem rezonans magnetyczny lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Dopiero wtedy zostaną uwidocznione ewentualne przemieszczenia krążków międzykręgowych. W następnej kolejności należałoby zdiagnozować skąd wziął się problem, poszukać przyczyny. Tutaj z pomocą przyjdzie wykwalifikowany fizjoterapeuta, który obejrzy zdjęcia RTG i MRI, zbierze wywiad, zbada Panią wykonując odpowiednie testy funkcjonalne i przystąpi do terapii, bo z pewnością niektóre mięśnie czy stawy, w Pani przypadku tego wymagają. Kolejnym etapem będzie wzmocnienie osłabionych mięśni i tych, które były poddane terapii poprzez odpowiedni trening. Przy takim postępowaniu Pani problemy z wadą postawy, ale przede wszystkim ból pleców powinny ustąpić.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki