Ból biodra po artroskopii

//Ból biodra po artroskopii
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
jestem 5 miesięcy po artroskopii biodra. Obecnie w domu rozciągam mięsień biodrowo-lędzwiowy (musculus iliopsoas). Ale w nocy odczuwam ból biodra i noga boli aż do kolana. Jak nabieram głęboko powietrza to w biodrze aż wszystko pulsuje. Jednym słowem nie idzie zasnąć trzeba, wziąć tabletkę przeciwbólową. Czy takie plastry kinesiotaping mogłyby mi pomóc?

Pozdrawiam
Norbert

Odpowiedź

Panie Norbercie,
taśmy kinesiotaping mogłyby być jedynie wspomaganiem przy całościowej fizjoterapii od uwolnienia bólu, jednak same w sobie prawdopodobnie nie dałyby oczekiwanego efektu. Skuteczne jest kiedy prawidłowo zdiagnozuje się przyczynę bólu, zastosuje nakierowaną terapię na odpowiednie struktury i na końcu jako wspomaganie dołączy kinesiotaping. Bardzo istotne w leczeniu tego rodzaju bólów jest sprawdzenie czy i gdzie dochodzi podrażnienia nerwu oraz jego uwolnienie. Plasty do kinesiotapingu, bez terapii manualnej niewiele mogą w takim przypadku wnieść.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii
Autor: |2018-09-29T21:00:08+00:0012 Lipiec, 2017|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki