Laser frakcyjny

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Laser frakcyjny to jeden ze sposobów jaki wykorzystuje medycyna estetyczna na pozbycie się lub widoczną redukcję blizn, drobnych zmarszczek i zmian potrądzikowych. Wykorzystanie lasera frakcyjnego to bezpieczny i szybki sposób na redukcję lub całkowite zniwelowanie defektów skóry, szczególnie w obrębie twarzy. Jednak laser frakcyjny może być również pomocnym narzędziem w przypadku rozstępów w okolicach brzucha lub pośladków czy też blizn pooperacyjnych na nogach lub ramionach.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny – działanie

W zależności od rodzaju lasera frakcyjnego, podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, jednak w niektórych przypadkach, nie jest to konieczne. Laser emituje wiązki światła, które wnikają w głąb skóry i w sposób ściśle kontrolowany uszkadzają komórki skóry, pobudzając tworzenie w ich miejscu nowej, zdrowej tkanki. Mikrowiązki lasera penetrują skórę na głębokość od 1 do 2,5 mm, w zależności od możliwości urządzenia i od potrzeb skóry, a także rodzaju defektu. Podczas zabiegu, możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

Poddanie się zabiegowi laserem frakcyjnym zaleca się w celu:

  • wygładzenia lub spłycenia zmarszczek drobnych i średnio uwidocznionych;
  • likwidacji blizn powstałych w wyniku urazów, operacji lub przebytego wcześniej trądziku;
  • redukcji rozstępów.

Zabieg laserem poprawia także jędrność i gładkość skóry. Przy jego pomocy można pozbyć się zmian pigmentowych, przebarwień i drobnych plam na skórze.

Zabieg laserem frakcyjnym – podstawowe informacje

Warto zwrócić uwagę, że zabieg laserem frakcyjnym wykonuje się tylko w wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej lub w klinikach o takiej specyfice. Przed przystąpieniem do zabiegu należy odbyć konsultację lekarską. Lekarz poinformuje o właściwym postępowaniu przed i po zabiegu, jeśli będzie taka konieczność, wypisze receptę na środek znieczulający lub przeciwbólowy.

Najczęściej w okresie tygodnia do dwóch poprzedzających zabieg, nie zaleca się stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych, preparatów witaminowych, a także leków z kwasem acetylosalicylowym. O tym wszystkim i o wielu innych aspektach okołozabiegowych pacjent jest informowany przez lekarza.

Skutki uboczne

Jak wszystkie zabiegi ingerujące w skórę, także i ten może wywołać skutki uboczne, które jednak w większości przypadków ustępują. Do najczęstszych należą:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • zaczerwienienie skóry;
  • przebarwienia;
  • opuchlizna.

Zdarzają się również powikłania w postaci infekcji miejscowych lub powstawanie pęcherzy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania lasera frakcyjnego jest świeża opalenizna, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca lub aktywna opryszczka, a także bakteryjne lub wirusowe infekcje skórne. Skórnej terapii laserowej nie mogą być poddane również osoby z niektórymi typami cukrzycy, epilepsją, nowotworami skóry, jak również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Zobacz więcej na temat: Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania.

Cena zabiegu

Ceny zabiegu laserem frakcyjnym są bardzo zróżnicowane. Zależy między innymi od obszaru ciała, który ma zostać poddany zabiegowi.

Ceny zaczynają się kwotą kilkuset złotych (od 200). W przypadku blizn lub przebarwień na brodzie lub policzkach i dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na kompleksową terapię całej twarzy, dekoltu i szyi. Zabieg laserem frakcyjnym na pośladki lub piersi to wydatek rzędu 1500 zł. Koszty takiego zabiegu nie są wiec niskie, ale efekty w większości przypadków są zadowalające.

Podsumowanie

Tak jak w przypadku innych zabiegów z szerokiego spektrum działania medycyny estetycznej, tak i ten ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Bardzo dużo zależy od indywidualnych predyspozycji skóry i od głębokości niepożądanych zmian, które mają zostać usunięte. U niektórych osób laser frakcyjny sprawdzi się bardzo dobrze, a inni mogą odczuwać nieprzyjemne skutki uboczne.

Decyzja o skorzystaniu z tej formy przywrócenia piękna skórze powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana z lekarzem. Należy jednak pamiętać, że zawsze jest to ingerencja w organizm.

Bibliografia

  1. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Jedna odpowiedź

  1. jestem dwa tygodnie po zabiegu laserem mixto. I weszłam,żeby napisać wszystkim co mają problem z bliznami i przebarwieniami,że nie ma nic lepszego. Robiłam wszystko – kwasy, pilingi, mikrodermabrazje. stosowałam kremy ze ślimaków i innych dziadostw. nic! A po tym zabiegu to moja pani doktor nawet jest w szoku, jak zobaczyła efekt. Zabieg boli ale jestem przeszczęśliwa. Polecam wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *