Szukaj
Szukaj

Laser frakcyjny

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Laser frakcyjny to jeden ze sposobów jaki wykorzystuje medycyna estetyczna na pozbycie się lub widoczną redukcję blizn, drobnych zmarszczek i zmian potrądzikowych. Wykorzystanie lasera frakcyjnego to bezpieczny i szybki sposób na redukcję lub całkowite zniwelowanie defektów skóry, szczególnie w obrębie twarzy. Jednak laser frakcyjny może być również pomocnym narzędziem w przypadku rozstępów w okolicach brzucha lub pośladków czy też blizn pooperacyjnych na nogach lub ramionach.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny – działanie

W zależności od rodzaju lasera frakcyjnego, podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, jednak w niektórych przypadkach, nie jest to konieczne. Laser emituje wiązki światła, które wnikają w głąb skóry i w sposób ściśle kontrolowany uszkadzają komórki skóry, pobudzając tworzenie w ich miejscu nowej, zdrowej tkanki. Mikrowiązki lasera penetrują skórę na głębokość od 1 do 2,5 mm, w zależności od możliwości urządzenia i od potrzeb skóry, a także rodzaju defektu. Podczas zabiegu, możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

Poddanie się zabiegowi laserem frakcyjnym zaleca się w celu:

  • wygładzenia lub spłycenia zmarszczek drobnych i średnio uwidocznionych;
  • likwidacji blizn powstałych w wyniku urazów, operacji lub przebytego wcześniej trądziku;
  • redukcji rozstępów.

Zabieg laserem poprawia także jędrność i gładkość skóry. Przy jego pomocy można pozbyć się zmian pigmentowych, przebarwień i drobnych plam na skórze.

Zabieg laserem frakcyjnym – podstawowe informacje

Warto zwrócić uwagę, że zabieg laserem frakcyjnym wykonuje się tylko w wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej lub w klinikach o takiej specyfice. Przed przystąpieniem do zabiegu należy odbyć konsultację lekarską. Lekarz poinformuje o właściwym postępowaniu przed i po zabiegu, jeśli będzie taka konieczność, wypisze receptę na środek znieczulający lub przeciwbólowy.

Najczęściej w okresie tygodnia do dwóch poprzedzających zabieg, nie zaleca się stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych, preparatów witaminowych, a także leków z kwasem acetylosalicylowym. O tym wszystkim i o wielu innych aspektach okołozabiegowych pacjent jest informowany przez lekarza.

Skutki uboczne

Jak wszystkie zabiegi ingerujące w skórę, także i ten może wywołać skutki uboczne, które jednak w większości przypadków ustępują. Do najczęstszych należą:

Patronite
Patronite
  • zaczerwienienie skóry;
  • przebarwienia;
  • opuchlizna.

Zdarzają się również powikłania w postaci infekcji miejscowych lub powstawanie pęcherzy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania lasera frakcyjnego jest świeża opalenizna, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca lub aktywna opryszczka, a także bakteryjne lub wirusowe infekcje skórne. Skórnej terapii laserowej nie mogą być poddane również osoby z niektórymi typami cukrzycy, epilepsją, nowotworami skóry, jak również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Zobacz więcej na temat: Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania.

Cena zabiegu

Ceny zabiegu laserem frakcyjnym są bardzo zróżnicowane. Zależy między innymi od obszaru ciała, który ma zostać poddany zabiegowi.

Ceny zaczynają się kwotą kilkuset złotych (od 200). W przypadku blizn lub przebarwień na brodzie lub policzkach i dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na kompleksową terapię całej twarzy, dekoltu i szyi. Zabieg laserem frakcyjnym na pośladki lub piersi to wydatek rzędu 1500 zł. Koszty takiego zabiegu nie są wiec niskie, ale efekty w większości przypadków są zadowalające.

Podsumowanie

Tak jak w przypadku innych zabiegów z szerokiego spektrum działania medycyny estetycznej, tak i ten ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Bardzo dużo zależy od indywidualnych predyspozycji skóry i od głębokości niepożądanych zmian, które mają zostać usunięte. U niektórych osób laser frakcyjny sprawdzi się bardzo dobrze, a inni mogą odczuwać nieprzyjemne skutki uboczne.

Decyzja o skorzystaniu z tej formy przywrócenia piękna skórze powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana z lekarzem. Należy jednak pamiętać, że zawsze jest to ingerencja w organizm.

Bibliografia

  1. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.


Polecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Jedna odpowiedź

  1. jestem dwa tygodnie po zabiegu laserem mixto. I weszłam,żeby napisać wszystkim co mają problem z bliznami i przebarwieniami,że nie ma nic lepszego. Robiłam wszystko – kwasy, pilingi, mikrodermabrazje. stosowałam kremy ze ślimaków i innych dziadostw. nic! A po tym zabiegu to moja pani doktor nawet jest w szoku, jak zobaczyła efekt. Zabieg boli ale jestem przeszczęśliwa. Polecam wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *