Szukaj

Taping mięśnia nadgrzebieniowego

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Taping mięśnia nadgrzebieniowego stosowany jest najczęściej przy przeciążeniach. Wykonanie aplikacji kinesiotaping techniką mięśniową wspomaga jego pracę oraz przyśpiesza proces gojenia.

Taping mięśnia nadgrzebieniowego

Taping mięśnia nadgrzebieniowego

Pacjent nie jest w stanie wykonać samodzielnie tego kinesiotapingu ze względu na lokalizację mięśnia nadgrzebieniowego. W związku z tym musi to wykonać druga osoba zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Wykonanie

Odmierzamy długość plastra do kinesiotapingu potrzebną do wykonania aplikacji. Aby to zrobić przykładamy jeden koniec na wysokości przyczepu końcowego (guzek większy kości ramiennej) i przez cały mięsień przeciągamy taśmę (aż do końca dołu nadgrzebieniowego), a następnie odcinamy od rolki.

Odcięty plaster do kinesiotapingu przygotowujemy na kształt litery Y (odpowiednio przycinając). W celu naklejenia aplikacji na prawym mięśniu nadgrzebieniowym kładziemy pacjentkę na lewym boku (na krawędzi kozetki). Następnie prawą kończynę górną „zakładamy” za plecy.

Następnie, bazę (podstawę) taśmy bez napięcia naklejamy na guzku większym kości ramiennej, a przy rozciągniętym mięśniu, przyklejamy ramię prawe i lewe (bez napięcia) wzdłuż przebiegu włókien mięśniowych. Na końcu całość pocieramy, aby aktywować klej i zwiększyć jego przyleganie.

Na poniższym filmie na przykładzie jednego z naszych pacjentów z Centrum Fizjoterapeuty pokazujemy jak prawidłowo wykonać aplikację kinesiotaping na mięsień nadgrzebieniowy:

tubapay
tubapay

Aplikacja znajduje zastosowanie przy zmniejszaniu dolegliwości bólowych i obrzęków w okolicy mięśnia nadgrzebieniowego, przy jego przeciążeniach, wzmożonym napięciu czy ewentualnych uszkodzeniach.

Zobacz również: Uszkodzenie pierścienia rotatorów.

Podsumowanie

Wyżej wymieniono jedną z technik wykorzystania kinesiotapingu na dany mięsień. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów oklejania i rodzajów nacięć. Jednak mimo przekazywanej przez nas wiedzy na temat kinesiotapingu, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jej na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami do kinesiotapingu i jakie aplikacje używać przy danym schorzeniu.

Kod rabatowy na kurs kinesiotapingu

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotapingu. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTY

Bibliografia

  1. Śliwiński Z., Krajczy M., Dynamiczne plastrowanie, Wydawnictwo Markmed Rehabilitacja S.C, 2014.
  2. Mikołajewska E., Kinesiotaping, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2011.


Polecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.