Szukaj
Szukaj

W co się ubrać na rehabilitację?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

W co się ubrać na rehabilitację, aby wszelkie zabiegi i ćwiczenia odbywały się w maksymalnym komforcie dla pacjenta oraz fizjoterapeuty? To pytanie bardzo często pada wśród osób, które po raz pierwszy korzystać będą z usług i chcą umówić się na wizytę u fizjoterapeuty. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest zadanie pytania podczas zapisywania się odnośnie ubrania. Jeśli jednak tego nie zrobimy, wystarczy skorzystać z poniższego poradnika.

W co się ubrać na rehabilitację

W co się ubrać na rehabilitację?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i krótka – ubranie powinno być wygodne. Fizjoterapeuta musi mieć bezproblemowy dostęp do ciała, jako że z dużym prawdopodobieństwem będzie wykonywać różnego rodzaju techniki manualne, w tym masaż i mobilizacje stawowe. Ubierzmy się więc tak, aby móc szybko zdjąć odzież i odsłonić opracowywaną część ciała. Jeśli zgłaszamy się do fizjoterapeuty z problemem dotyczącym stawu kolanowego, najlepiej założyć wygodne legginsy lub dresy, które szybko zdejmiemy. Z kolei latem dobrze sprawdzą się krótkie spodenki, ponieważ pozwolą specjaliście na bezproblemowy dostęp do miejsca gdzie występuje problem i opracowania go.

Weźmy również pod uwagę fakt, że na wizycie wykonywane będą ćwiczenia, a już z całą pewnością fizjoterapeuta przedstawi instruktaż dotyczący ćwiczeń do domu, które trzeba będzie powtórzyć, aby móc ewentualnie skorygować błędy techniczne. Dlatego warto przyjść na wizytę w dresach, legginsach lub innych wygodnych ubraniach bądź wziąć takie na zmianę, np. do torebki lub plecaka.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Wybierając się na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego należy wziąć pod uwagę fakt, że będzie przeprowadzane badanie per vaginam i/lub badanie per rectum. Trzeba będzie więc zdjąć dolną część odzieży – specjalista w zamian da jednorazową spódniczkę, która zwiększy komfort badania. Dobierając stylizację na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego załóżmy coś, co z łatwością zdejmiemy i co nie będzie ograniczać ruchów podczas ćwiczeń. Niekoniecznie dobrze sprawdzą się więc rajstopy czy odzież z dużą ilością guziczków i wykonana ze sztywnego, twardego materiału.

Wizyta u fizjoterapeuty dziecięcego

A jak ubrać małe dziecko na wizytę do fizjoterapeuty? Zasady są podobne jak w przypadku osób dorosłych. Ubranko powinno być wygodne, niekrępujące ruchów, łatwe do zdejmowania. Podczas wielu technik metody integracji sensorycznej bądź metody Vojty czy metody Bobath potrzebny będzie łatwy dostęp do ciała. Pamiętajmy także, aby dodatkowo wziąć ze sobą zapasową pieluszkę. Dzięki temu, bez względu na sytuację będziemy czuć się komfortowo i ewentualnie, gdy zajdzie taka potrzeba, przebierzemy dziecko.

Podsumowanie

Podsumowując, na wizytę do fizjoterapeuty należy najlepiej założyć wygodną, sportową odzież. Taką, w której będziemy czuć się komfortowo i którą w razie konieczności ewentualnie zdejmiemy. Jeśli nie mamy możliwości, ponieważ na wizytę wybieramy się bezpośrednio po pracy wymagającej eleganckiej stylizacji, powinniśmy mieć ze sobą odzież na zmianę. Wówczas w placówce warto być 5-10 minut wcześniej, aby na spokojnie się przebrać w wyznaczonym do tego miejscu.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Milanowska K., Kinezyterapia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2003.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *