Mobilizacja stawu barkowo-obojczykowego

//Mobilizacja stawu barkowo-obojczykowego
Fotodepilacja Wrocław

Mobilizacja stawu barkowo-obojczykowego jest techniką wprowadzającą do leczenia dolegliwości bólowych w obrębie odcinka szyjno-piersiowego, stawu ramiennego oraz całej kończyny górnej.

Mobilizacja stawu barkowo-obojczykowego

Wykonana na początku terapii, w kilka minut poprawia zakres ruchu całego kompleksu obręczy barkowej. Technika należy do warsztatu technik stosowanych w Medycynie Manualnej doktora Radosława Składowskiego jak również w Pinoterapii. Według doktora założeniem techniki nie jest same zwiększenie ruchomości więzozrostu, ale również wyładowanie tkanek posiadających właściwości piezoelektryczne. Tkanki te to przykładowo więzadła zespalające staw, osobniczo występujący dysk śródstawowy, torebki stawowe oraz powieź mięśniowa.

Mobilizacja stawu barkowo-obojczykowego w praktyce

Na poniższym filmie, fizjoterapeuta Paweł z Centrum Fizjoterapeuty, pokazuje jak prawidłowo wykonać mobilizację stawu barkowo-obojczykowego.


Polecane produkty:

Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2017-05-26T10:01:58+00:0012 Sierpień, 2016|Kategorie: Fizjoterapia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!