Terapia manualna – techniki

///Terapia manualna – techniki
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Terapia manualna z wykorzystaniem technik manualnych i narzędziowych znajduje zastosowanie w fizjoterapii na szeroką skalę. Używanie tych technik ma na celu pobudzenie trofiki mięśnia, poprawę przewodnictwa nerwowego i rozgrzanie mięśnia przed ćwiczeniami.

Terapia manualna - techniki

Terapia manualna techniki

1. Miodowanie – stosuje się ją w celu oczyszczenia tkanek ze zbędnych produktów przemiany materii.

2. Gradobicie – stosuje się ją w celu normalizacji napięcia mięśniowego, a także przyspieszenia regeneracji pourazowej. Technika powoduje przekrwienie danego dermatomu i „przetarcie” dróg nerwowych.

Medfile

3. TASK (tarcie skierowane) – stosuje się ją w celu rozgrzania mięśnia, zwiększenia przekrwienia w tkankach.

Powyższe techniki terapii manualnej (medycyny manualnej) lek. med. Radosława Składowskiego – twórcy pinoterapii, wykorzystywane są coraz częściej przez fizjoterapeutów w pracy z pacjentami, ponieważ odznaczają się wysoką skutecznością w leczeniu różnego rodzaju schorzeń.

Zastosowanie

Na poniższym filmie pokazujemy na mięśniu czworogłowym uda jak wygląda każda z nich, na przykładzie pacjenta po rekonstrukcji ACL w stawie kolanowym. Po zastosowaniu tych technik pacjent jest już praktycznie gotowy do dalszych zadań podczas rehabilitacji.

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki