Masaż tkanek głębokich

///Masaż tkanek głębokich
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Masaż tkanek głębokich (ang. deep tissue massage) inaczej głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki – jest to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym.

Masaż tkanek głębokich

Art Riggs – autor książki “Masaż tkanek głębokich” podaje następującą definicję tego typu masażu: “Zrozumienie warstw ciała i możliwości pracy z tkanką w tych warstwach zmierzającej do rozluźnienia, wydłużenia i uwolnienia utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w możliwie najbardziej skuteczny i energooszczędny sposób”.

W masażu głębokim każdy ruch i technika powinna być ukierunkowana na cel. Nie ma tu ślizgania się po tkankach, jak w zwykłym przegłaskiwaniu, praca masażysty z każdym ruchem dąży do oddziaływania na strukturę, a nie tylko odżywienie tkanki. Oprócz otwartych dłoni i opuszków palców w masażu tkanek głębokich wykorzystuje się również kostki, pięści, łokcie i przedramiona. Technika wykonywania zabiegu powinna być ergonomiczna – siła nacisku nie ma pochodzić z napięcia masażysty, lecz dzięki odpowiedniej pozycji i wysokości stołu – z jego ciężaru.

Medfile

Masaż tkanek głębokich – działanie:

– zwiększenie elastyczności tkanek:
– likwidacja mięśniowo-powięziowych punktów spustowych;
– regulacja napięcia mięśniowo-powięziowego;
– przywracanie prawidłowej postawy;
– wzrost ruchomości w stawach;
– poprawa ukrwienia tkanek.

Na poniższym filmie fizjoterapeuta Paweł z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jak może wyglądać masaż tkanek głębokich w obrębie pasma piszczelowo-biodrowego:

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii
Autor: |2017-04-09T22:16:36+00:0028 Kwiecień, 2014|Kategorie: Masaż|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Krzysztof 13 maja 2015 w 23:01 - Odpowiedz

    Bardzo dobry masaż po jednym lub drugim zabiegu widać różnice polecam

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki