Taping mięśnia nadgrzebieniowego

///Taping mięśnia nadgrzebieniowego
Fotodepilacja Wrocław

Taping mięśnia nadgrzebieniowego stosowany jest najczęściej przy przeciążeniach. Wykonanie aplikacji kinesiotaping techniką mięśniową wspomaga jego pracę oraz przyśpiesza proces gojenia.

Taping mięśnia nadgrzebieniowego

Taping mięśnia nadgrzebieniowego – wykonanie

1. Odmierzamy długość plastra do kinesiotapingu potrzebną do wykonania aplikacji. Aby to zrobić przykładamy jeden koniec na wysokości przyczepu końcowego (guzek większy kości ramiennej) i przez cały mięsień przeciągamy taśmę (aż do końca dołu nadgrzebieniowego), a następnie odcinamy od rolki.

2. Odcięty plaster do kinesiotapingu przygotowujemy na kształt litery Y (odpowiednio przycinając).

3. W celu naklejenia aplikacji na prawym mięśniu nadgrzebieniowym kładziemy pacjentkę na lewym boku (na krawędzi kozetki). Następnie prawą kończynę górną “zakładamy” za plecy.

4. Bazę (podstawę) taśmy bez napięcia naklejamy na guzku większym kości ramiennej.

5. Przy rozciągniętym mięśniu, przyklejamy ramię prawe i lewe (bez napięcia) wzdłuż przebiegu włókien mięśniowych.

6. Na końcu pocieramy, aby aktywować klej i zwiększyć jego przyleganie.

Na poniższym filmie Sebastian z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jak prawidłowo wykonać aplikację kinesiotaping na mięsień nadgrzebieniowy:

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!