Szukaj
Szukaj

Strzelanie w głowie

Spis treści

Pytanie


Witam,
od jakiegoś czasu (3 miesiące może nie wiem) prawie codziennie odczuwam strzelanie w głowie. Jest to po lewej stronie z boku i tyłu głowy. Odczuwam też przy tym jak coś się dzieje w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nie wiem do jakiego lekarza mam się z tym udać. Proszę Pana o pomoc.

Marzena

 

Odpowiedź


Pani Marzeno,
jeśli doświadcza Pani niepokojące objawy w głowie i zauważa Pani również dolegliwości w odcinku szyjnym kręgosłupa, zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza. W takich przypadkach, dobrym krokiem na początku jest umówienie się na konsultację do lekarza rodzinnego (lekarza pierwszego kontaktu). Po dokładnym przebadaniu będzie mógł ocenić objawy i skierować do odpowiedniego specjalisty.

Biorąc pod uwagę opisane symptomy, może zostać Pani skierowana do neurologa lub ortopedy, w zależności od tego, co stwierdzi lekarz pierwszego kontaktu. Neurolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, co w Pani przypadku może wiązać się z problemami w okolicy głowy. Ortopeda z kolei bada i leczy m.in. problemy związane z kręgosłupem. A jeśli podejrzewa Pani problemy w odcinku szyjnym to może on właśnie w kręgosłupie znaleźć przyczynę niepokojących objawów w głowie.

Wczesna konsultacja lekarska pozwoli na szybkie zdiagnozowanie i nie pogłębianie się problemu, poprzez rozpoczęcie odpowiedniego, indywidualnie dobranego leczenia jeśli będzie ono konieczne.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *