Spłycenie lordozy szyjnej

//Spłycenie lordozy szyjnej
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość za pomocą ćwiczeń i rehabilitacji przywrócenia fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa? Otrzymałam wiele sprzecznych informacji od różnych fizjoterapeutów. Znalazłam dużo informacji i przykładów przywrócenia lordozy, jednakże spotkałam się też z opiniami, że nie jest to możliwie. Dodatkowo przez rok uczęszczałam na rehabilitację i wyciągi szyjne i miałam zalecone ćwiczenia do wykonywania w domu (które pomogły mi w dolegliwościach bólowych). A ostatnio dowiedziałam się od innego znowu fizjoterapeuty, że takich ćwiczeń nie powinnam wykonywać. Szczerze mówiąc czuję się zdezorientowana. Za każdym razem otrzymuję inne informacje. Prosiłabym o pomoc w tej kwestii.

Ewelina

Odpowiedź

Pani Ewelino,
nie dziwi nas, że jest Pani zdezorientowana, ponieważ metod postępowania z pacjentami w fizjoterapii jest mnóstwo i każda z nich zakłada inny proces usprawniania pacjenta. Naszym zdaniem najważniejsza jest dobra diagnostyka. Bez niej postępowanie terapeutyczne jest szukaniem na oślep i liczeniem na łut szczęścia z trafieniem w przyczynę Pani problemu. Fizjoterapeuta, który miałby Pani raz na zawsze pomóc powinien porządnie Panią zbadać, zebrać obszerny wywiad, wykonać odpowiednie testy funkcjonalne i dopiero wtedy przystąpić do terapii, a także zaproponowania ewentualnych ćwiczeń. Najlepiej, jeżeli fizjoterapeuta współpracowałby z wyszkolonym trenerem personalnym, ponieważ dopiero wtedy możemy mówić o dobrze dobranych ćwiczeniach.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki