Kifoza piersiowa – jakie ćwiczenia?

//Kifoza piersiowa – jakie ćwiczenia?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam serdecznie,
czy przy schorzeniu takim jak kifoza piersiowa wskazany jest trening siłowy? Ćwiczę od 6 miesięcy, trzy razy w tygodniu systemem fbw. Chciałbym wiedzieć, które ćwiczenia są wskazane, a których należy unikać. Trening jest umiarkowany, raczej małe obciążenia.

Dziękuję
Grzegorz

Odpowiedź

Panie Grzegorzu,
kifoza piersiowa to naturalna krzywizna kręgosłupa, kwestia czy jest zwiększona czy zmniejszona. Nie mając konkretnych informacji nie jestem w stanie doradzić odpowiednich ćwiczeń. Przede wszystkim, aby dobrać je indywidualne do Pańskiego problemu, należy udać się do dobrego fizjoterapeuty. Po zbadaniu postawy ciała i wykonaniu testów czynnościowych zaleci konkretne ćwiczenia pod Pana.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki