Fizjoexpert Futuro

Pytanie

Witam,
chciałam zapytać o co chodzi jeśli Pan lekarz ortopeda stwierdził u mnie brak lordozy szyjnej. Kręgosłup w odcinku szyjnym jest prosty, brak w nim naturalnego kształtu litery S. Zgłosiłam się z bólem w tej okolicy, gdyż w czasie pracy siedzącej mam niesamowity ucisk w tym miejscu, wrażenie jakby grubą szpilę miałam wbijaną. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Marta

Odpowiedź

Pani Marto,
zniesienie lub brak naturalnej krzywizny w odcinku szyjnym kręgosłupa może pojawiać się np. w związku z długoletnim, patologicznym / nieprawidłowym ustawianiem głowy. Może to pojawiać się po różnego rodzaju wypadkach (np. komunikacyjnych) lub właśnie być związane z charakterem pracy jaką Pani wykonuje. Naturalne krzywizny, czyli takie ukształtowanie kręgosłupa są bardzo potrzebne. To dzięki nim ciało jest w stanie m.in. lepiej znosić obciążenia. Zaburzenie lub brak lordozy szyjnej może prowadzić do tego co Pani odczuwa, czyli bólu. Przyczyną może być m.in. zmniejszenie się otworów międzykręgowych w tym odcinku, przez co dochodzi do ucisku nerwów i pojawia się ból lub nieprawidłowe napięcia mięśniowe w tej okolicy.

Zalecam wizytę u wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który po dokładnym przebadaniu Pani, wykonaniu odpowiednich testów funkcjonalnych będzie w stanie stwierdzić co wywołuje ból. Następnie będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie, które zniweluje te nieprzyjemne dolegliwości oraz będzie prowadził fizjoterapię w kierunku prawidłowego ustawienia kręgosłupa szyjnego, w celu odzyskania naturalnej krzywizny. Dodatkowo powinien dobrać odpowiednie ćwiczenia, które należy wykonywać w domu jako element autoterapii, aby podtrzymać wypracowane przez fizjoterapeutę efekty.

Sklep Spirulina

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław