Szukaj

Jakie mięśnie rozciągnąć po odblokowaniu stawu?

Spis treści

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”10″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”3″ content_align=”left” style_type=”underline solid” sep_color=””]

Pytanie

[/fusion_title][fusion_text]

Cześć,
jestem początkującym fizjoterapeutą i mam taki problem. Otóż mam wielu pacjentów u mnie „na wsi” młodzi i starsi. Przeważnie 80% ma blokady stawu biodrowo-lędźwiowego. Po odblokowaniu problem tkwi w strukturach powięziowych i mięśniowych. I tutaj mam problem. Otóż jakie mięśnie rozciągnąć po stronie, po której talerz biodrowy był skręcony do przodu, a które mięśnie po stronie talerza biodrowego skręconego do tyłu. Długości kończyn dolnych mierzyłem, wszystkie kończyny są równe. Problem tkwi w złej postawie – nawykach itd. Ale z tymi mięśniami – które trzeba rozciągnąć mam zagwozdkę. Od nikogo nie mogę się nauczyć, bo jestem sam na tej przychodni. To samo z uniesionym barkiem- łopatką. Które mięśnie trzeba wzmacniać po stronie uniesionego barku, a które po stronie opuszczonego barku – przypadki bez skoliozy. Dzięki za pomoc.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Darek

[/fusion_text][fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”10″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”3″ content_align=”left” style_type=”underline solid” sep_color=””]

Odpowiedź

[/fusion_title][fusion_text]

Cześć,
na wstępnie cieszę się, że próbujesz leczyć ludzi ruchem, a nie tylko fizykoterapią. Mądra praca terapią manualna daje bardzo dobre efekty. Najważniejsza jest tutaj obserwacja. Staraj się nie zamykać w patrzeniu uniesiona łopatka/skręcona miednica. Wnioskuj dlaczego tak się dzieje i obserwuj całe ciało – szczególnie w ruchu. Każdy przypadek to inny tok myślenia i proces postępowania, dlatego dobrze nauczyć się jak do tego podchodzić. W Centrum Fizjoterapeuty organizujemy szkolenia dla fizjoterapeutów poświęcone tej tematyce, ponieważ jest ona bardzo złożona. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym leczeniu ludzi.

PS: nie ma stawu biodrowo-lędźwiowego. Zapewne chodziło o staw krzyżowo-biodrowy. Ucz się anatomii, a wiele pytań rozwiąże się samo.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.