RSQ Technologies

Pytanie

Witam,
mam 28 lat. Czasami chodzę na solarium, aby poprawić kolor skóry, ale niestety kosztem starzenia się skóry i pojawiających się zmarszczek. Mam pytanie, jakie owoce i warzywa dobrze działają przeciwzmarszczkowo, które spowalniają powstawanie zmarszczek i jak opóźnić starzenie się skóry? Chodzi mi o to żeby zachować dłużej młodszy wygląd bez zmarszczek :) żeby skóra twarzy była bardziej jędrna. Czy kwas hialuronowy jest też w owocach? Czy jest on tylko w tabletkach? Czy faktycznie tabletki z kwasem hialuronowym i salicylowym spowalniają starzenie się skóry?

Pozdrawiam
Dorota

Odpowiedź

Pani Doroto,
korzystanie z solarium jest szkodliwe dla naszej skóry. Szczególnie w tym okresie ważne jest, aby bardziej dbać o nawilżenie i pielęgnację. Wszystkie owoce i warzywa zawierają witaminy, które wpływają korzystanie na naszą skórę. Najlepsze są jednak owoce sezonowe, które w tym czasie mają najwięcej składników odżywczych. W okresie zimowym warto wspomagać się naturalnymi suplementami diety, aby uzupełnić wszystkie niedobory witamin, makro i mikroelementów. Jeżeli chodzi o kwas hialuronowy, to obecny jest on w naszym organizmie. Jednak z wiekiem zaczyna spowalniać się jego produkcja i przez to m.in. pojawiają się na naszej twarzy zmarszczki, skóra traci jędrność i elastyczność, a także zaczynamy mieć problemy ze stawami czy wzrokiem. Dlatego też warto dostarczać kwas hialuronowy w tabletkach. Nawodni to odpowiednio tkanki w organizmie co pozwoli m.in. na spłycenie zmarszczek.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Pytanie

Witam,
dziękuję za odpowiedź. A czy przeciw starzeniu się skóry skuteczne są tabletki takie jak np. ineov, laboteq itd. Wiadomo jednemu pomoże, drugiemu nie, ale czy mogą w jakimś stopniu opóźnić pojawianie się zmarszczek? Może mógłby Pan polecić jakieś dobre serum czy krem pod oczy, aby ujędrnić skórę pod oczami?

Sklep Spirulina

Pozdrawiam
Dorota

Odpowiedź

Pani Doroto,
w doborze odpowiedniej pielęgnacji pomoże Pani kosmetolog lub dermatolog, ponieważ dopasuje odpowiedni produkt do rodzaju Pani skóry i wieku. Krem, który będzie odpowiedni dla jednej osoby, niekoniecznie będzie sprawdzał się u innej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław