Ból kolana po grze w piłkę

//Ból kolana po grze w piłkę
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam problem. Otóż jakieś 3 miesiące temu na meczu skręciłem kolano. USG wykazało naciągnięcie więzadła pobocznego i naderwanie ścięgna mięśnia płaszczkowatego. Lekarz powiedział, że na początku grudnia będzie dobrze, od nowego roku mogę ćwiczyć na wfie i wrócić do treningów. Problem w tym, że nadal mam ból kolana, czy to przy obciążeniu kolana, czy chwilowym rozciąganiu. Czy da się jakoś przyspieszyć regeneracje? Jakieś ćwiczenia wzmacniające, coś dzięki czemu mogę szybko odzyskać sprawność? Boje się ponownego “ucieknięcia” kolana przy grze w piłkę. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Kamil

Odpowiedź

Panie Kamilu,
najważniejsze pytanie, to czy była już przeprowadzana jakaś fizjoterapia? Mówiąc fizjoterapia mam na myśli zabiegi terapii manualnej i ćwiczenia z fizjoterapeutą. Jeżeli nie było nic z powyższych to był to poważny błąd. Kolano powinno być zbadane i od razu poddane fizjoterapii. Wracając do Pana pytania, oczywiście są metody lecznicze i odpowiednie ćwiczenia, które planuje się indywidualnie dla każdego pacjenta. Jednak całość można zaplanować dopiero po dokładnym zbadaniu i określeniu przyczyny dolegliwości. Inaczej byłby Pan narażony na powtórne kontuzje.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!