Fotodepilacja Wrocław

Kierowana adaptacja tkankowa (KAT) to technika pochodząca z narzędziowych technik Medycyny Manualnej. Stosuje się ją w celu przywracania odpowiedniej propriocepcji ze ścięgien mięśni zawiadujących danym stawem oraz usunięcia piezoelektrycznych restrykcji w powięzi. Technika ta powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego terapeutę posiadającego niezbędną wiedzę anatomiczną i podstawy medyczne.

Kierowana adaptacja tkankowa

Kierowana adaptacja tkankowa – przykłady zastosowania

Urazy stawów skokowych należą do najczęstszych kontuzji występujących w sporcie. Skręcenie stawu skokowego nie jest tylko lokalnym uszkodzeniem tkanek miękkich okołostawowych, ale niesie ze sobą szereg globalnych konsekwencji. Dotkliwy ból, którego doświadczamy po urazie to nie tylko efekt naderwania więzadeł i torebki stawowej. Dochodzi również do zmiany pewnego programu zapisanego w mózgu na poziomie pozapiramidowej kontroli ruchu. Zmiana w ,,oprogramowaniu’’ danego wzorca ruchu może mieć swoje konsekwencje w ruchu globalnym. Może być ona nawet oddalona w czasie i dotyczyć problemu z barkiem, stawem krzyżowo-biodrowym czy kręgosłupem.

Sklep Spirulina

Dlatego ważne jest to, aby fizjoterapia pourazowa nie ograniczała się do bolesnych miejsc, ale miała charakter holistyczny. Terapią należy również objąć kręgosłup, miednicę, trzewia i inne miejsca z połączeniami strukturalno-funkcjonalnymi. Warto dodać, że kierowana adaptacja tkankowa jest dodatkiem do całościowej terapii prowadzonej z pacjentem.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław