Szukaj

Radiestezja

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Radiestezja to pseudonauka mającą na celu badanie oddziaływania na organizm człowieka naturalnie występujących, specyficznych bodźców z otoczenia, nierozpoznanych dotychczas przez naukę. Bodźce te oddziałują na organizm człowieka w sposób pozazmysłowy, co w dużym stopniu utrudnia ich rzeczywiste, naukowe zbadanie. Uważa się, że wszelkiego rodzaju bodźce są rodzajem specjalnego promieniowania.

Radiestezja

Radiestezja – na czym polega?

Cechą charakterystyczną radiestezji jest wykrywanie promieniowania oddziałującego na ludzki organizm za pomocą różdżki i wahadła. Zwolennicy tej metody uważają, że odbierane przez ciało promieniowanie prowadzi do powstawania specjalnego pobudzenia organizmu, które z kolei przyczynia się do ruchu różdżki i wahadła, trzymanych w rękach radiestety. Zgodnie z definicją, radiestezja oznacza zdolność człowieka do odczuwania, lokalizacji, rejestracji i oceny specjalnego działania, uznanego za rodzaj promieniowania, które oddziałuje na jego organizm z otoczenia na odległość. Jest niewidzialne oraz powoduje jego specyficzne pobudzenie, czego widocznym skutkiem i dowodem jest ruch różdżki i wahadła w rękach radiestety. Dla ułatwienia promieniowanie to nazywa się radiestezyjnym.

Wyróżnia się jednak znacznie więcej rodzajów radiestezji niż wyłącznie oddziaływanie bodźców na organizm człowieka. Do innych rodzajów tej metody zaliczamy następujące:

  • geotronika – promieniowanie pochodzenia ziemskiego umożliwia m.in. znalezienie podziemnych żył wodnych, minerałów i bogactw geologicznych;
  • fitotronika – badanie zależności przyrodniczych w zakresie wzajemnego oddziaływania roślin, zwierząt i ludzi oraz promieniowania radiestezyjnego. Znajduje zastosowanie choćby w ogrodnictwie;
  • biotronika – bada wszelkie zjawiska biologiczne związane z organizmem człowieka;
  • teleradiestezja – poszukiwanie różnych obiektów na odległość, w różnej przestrzeni i czasie.

Oczywiście podstawą każdego rodzaju radiestezji jest obserwacja i analiza ruchów różdżki i wahadła. Ideę radiestezji można opisać w skrócie następująco: na terenie neutralnym ruchy wahadła nie powstają. Tworzą się one dopiero w przypadku przejścia radiestety ze strefy neutralnej do strefy zadrażnień. Wówczas dochodzi do zmiany ruchu oscylacyjnego na obrotowy. Ruch obrotowy utrzymuje się w całej strefie zadrażnień, natomiast po wyjściu z niej zmienia się ponownie na ruch oscylacyjny.

Radiestezja – zastosowanie

Radiestezja bywa wykorzystywana jako metoda diagnostyczna i terapeutyczna. Jej zwolennicy uważają, że niesie ona nieocenioną pomoc w zakresie rozpoznawania chorób, których przyczynę trudno wskazać (a więc o podłożu idiopatycznym). Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie w przebiegu procesów patologicznych zaburzone zostało biopole i energia. Leczenie może odbywać się na 2 sposoby, poprzez ruchy wahadłem bezpośrednio nad chorymi miejscami lub na odległość, np. podczas myślenia o danej osobie.

tubapay
tubapay

Radiestezję wykorzystuje się więc przykładowo po to, aby znaleźć rzeczywiste miejsce patologii przy przewlekłym złym samopoczuciu lub rozległych bólach brzucha. Dodatkowo dzięki tej metodzie (zgodnie z wierzeniami jej zwolenników) zidentyfikowane dolegliwości można wyleczyć, również przy użyciu różdżki i wahadła.

Zobacz również: Litoterapia.

Czy radiestezja jest bezpieczna?

Skuteczność radiestezji nigdy nie została potwierdzona naukowo, dlatego metodę zalicza się do medycyny alternatywnej. Z całą pewnością nie można polegać wyłącznie na niej podczas diagnostyki i leczenia problemów zdrowotnych. Może stanowić jedynie uzupełnienie leczenia podstawowego, gdy medycyna współczesna pozostaje bezradna. Niestety, pacjenci muszą liczyć się z tym, że radiestezja ich nie wyleczy.

Metoda jest natomiast całkowicie bezpieczna w trakcie jej wykonywania. Ruchy różdżki i wahadła nie wpływają w żaden sposób na organizm pacjenta, nie pogarszają jego objawów ani nie wywołują żadnych działań niepożądanych. Niebezpieczeństwo pojawia się dopiero wtedy, gdy powierzamy radiestecie swoje zdrowie i życie, rezygnując z leczenia podstawowego, np. farmakoterapii.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Matela L., Radiestezja. Nauka, praktyka, ochrona przed szkodliwym promieniowaniem, Wydawnictwo Kos, Katowice 2021.
  2. Sitkowski T., Radiestezja dla dociekliwych, Wydawnictwo Studio Astropsychologia, Białystok 2021.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

  1. Nazwa Radiestezja nie jest pseudonauką,tylko wszechstronną nauką dla tych ludzi,którzy mają oczyszczony organizm z nałogów,jest połączeniem dwóch wyrazów z greckiego i łacińskiego,oznacza odczuwanie i odbiór informacji z przestrzeni,dotyczące wszystkich dziedzin nauki.

  2. Szanowny Pan autor tekstu „Radiestezja”
    Kłania się Panu Tomasz Sitkowski. Chce podziękować, że w spisie literatury zamieścił Pan moją książkę, „Radiestezja dla dociekliwych”.
    W Pana komentarzu odnajduję pewne myśli zawarte w tej książce, co mnie bardzo cieszy. Ciekawe, czy zainteresowały Pana też inne moje książki o radiestezji, a jest ich już aż 9, a w tym roku ukaże się dziesiąta książka, tym razem o różdżkarstwie.
    Jeżeli zdecyduje się Pan na dalszą lekturę moich książek, lub będzie miał Pan jakieś swoje wnioski lub przemyślenia do wyjaśnienia, to bardzo zapraszam do twórczej dyskusji na moje go maila.
    Z pozdrowieniami Tomasz Sitkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.