Przemieszczający się ból kręgosłupa lędźwiowego

//Przemieszczający się ból kręgosłupa lędźwiowego
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
od miesiąca mam ból kręgosłupa lędźwiowego. Ból przemieszcza się na lewą stronę miednicy. Lekarz przepisał mi serię zastrzyków i tabletki. Przeciwnie nic nie pomaga, a na prześwietlenie muszę jeszcze czekać. Czy nie mając prześwietlenie można używać elektrostymulatora? Czy mi to nie zaszkodzi? A drugie pytanie, czy olejek z magnezem mogę używać na bolące miejsce? Proszę o jakąś pomoc, aby zniwelować ból zanim dostanę się do lekarza.

Waldemar

Odpowiedź

Panie Waldemarze,
bez jakiejkolwiek diagnostyki obrazowej odradzam zabiegi związane z fizykoterapią. Nie wiedząc co dokładnie dzieje się w okolicy kręgosłupa, może Pan sobie zaszkodzić tego rodzaju zabiegami. Co do drugiego pytania, nie dysponujemy na tę chwilę wiedzą (także badaniami), dzięki której moglibyśmy Panu polecić olejek z magnezem jako substancję przeciwbólową. Warto zapoznać się ze wskazaniami producenta, które powinny być umieszczone na opakowaniu lub ulotce dołączonej do produktu (w tym wypadku – olejku z magnezem).

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!