Szukaj
Szukaj

Problem z barkiem

Spis treści

Pytanie


Witam,
mam problem z barkiem. Ból występuje na górze barku, na tej kości przy wyciskaniu na klatę na ławce płaskiej. Ból czuje od samego dotknięcia ręka. Ból pojawił się 1 miesiąc temu po wyciśnięciu większego ciężaru i utrzymuje się do dziś. Jak nie ćwiczę to ból zanika, a po ćwiczeniu zaraz boli i nie da się wycisnąć. Co może być przyczyną? Prosiłbym o pomoc co i w jakim kierunku zrobić. Czy przerwać treningi i odpocząć?

Tomasz

 

Odpowiedź


Panie Tomaszu,
tego rodzaju problemy są częste, szczególnie gdy zwiększony zostanie ciężar. W pana przypadku mogło dojść do uszkodzenia struktur w barku (jakiej dokładnie można określić po przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych przez fizjoterapeutę lub gdy uzna on za konieczne badanie obrazowe). Jeżeli ból przechodzi gdy robi pan przerwę to świadczy o niedużym uszkodzeniu. Jeżeli jednak będzie pan dalej ćwiczył to może dojść do poważniejszych zmian, które trudniej będzie wyleczyć. Organizm będzie miał też ograniczone możliwości regeneracyjne, bo będzie pogłębiany problem.

Zalecałbym wizytę u fizjoterapeuty, który specjalizuje się w terapii manualnej. Będzie on mógł dokładnie na żywo przebadać pana i znaleźć przyczynę, a następnie zlikwidować czynnik, który wywołuje ból w początkowym stadium. Dodatkowo pokaże jak w prawidłowych wzorcach ruchowych wykonywać ćwiczenia, aby uniknąć w przyszłości tego typu dolegliwości.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *