Szukaj
Szukaj

Kwas hialuronowy – zastrzyki czy tabletki

Spis treści

Pytanie


Witam,
mam problem z kolanami. Lekarz zaleca zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano. Wolałabym jednak kapsułki. Czy mogę je brać kiedy karmię? Synek ma już 13 miesięcy.

Pozdrawiam
Nina

 

Odpowiedź


Pani Nino,
jako fizjoterapeuta zalecałbym kapsułki z kwasem hialuronowym zamiast zastrzyków w kolano z tego względu, że są nieinwazyjne i dostarczają one kwas w odpowiedniej ilości, stopniowo redukując jego ewentualne braki w całym organizmie (w tym również w stawach). Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w dane miejsce (staw) powoduje nadmierne dostarczenie dużej ilości tej substancji, a następnie szybki spadek jej poziomu i konieczność powtarzania, aby utrzymać ewentualny efekt. Dodatkowo przerywana jest ciągłość tkanek co może spowodować np. stan zapalny, gdy zabieg jest w nieodpowiedni sposób przeprowadzany. Z kolei, w przypadku kapsułek (wolniej ale regularnie) dostarczany jest kwas hialuronowy na bieżąco i organizm sam kieruje cząsteczki tam gdzie jest to wymagane i w odpowiednich ilościach.

Kwas hialuronowy w kapsułkach z oferty naszego Sklepu Fizjoterapeuty (http://sklep.fizjoterapeuty.pl/suplementy-naturalne/12-kwas-hialuronowy.html) jest naturalny i praktycznie taki sam jak kwas hialuronowy występujący w naszym organizmie, więc nie ma przeciwwskazań do przyjmowania go w trakcie karmienia. Jeżeli jednak ma Pani jakiekolwiek obawy, proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę przed rozpoczęciem suplementacji.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *