Jaka rehabilitacja po złamaniu kości?

//Jaka rehabilitacja po złamaniu kości?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
oglądałem wasze filmiki na youtube i mam pytanie. Jaką rehabilitację zastosowalibyście po złamaniu kości podudzia oraz kostki bocznej. To już 12 tygodni od operacji i jest problem w stawie skokowym z mobilnością, tak jakby mi coś tam blokuje. Do tego jest jeszcze ból przy obciążaniu.

Sebastian

Odpowiedź

Panie Sebastianie,
po takim czasie od operacji, jeśli jest już pełny zrost kości można śmiało zastosować techniki wchodzące w skład terapii manualnej. Praca fizjoterapeuty powinna skupiać się m.in. na mobilizacji stawu, torebki stawowej, mięśni i więzadeł w celu poprawienia ruchomości stawu oraz wyeliminowaniu bólu, który jest z tym związany. Pomocna i niezbędna do szybszego powrotu do zdrowia będzie również prawidłowa autoterapia w postaci automobilizacji tkanek miękkich oraz zastosowanie odpowiednich ćwiczeń usprawniających.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki