Reklama

Efekty ćwiczeń – kiedy je zobaczę?

Spis treści

Pytanie


Witam,
ważę 40-50 kg, dawno się nie ważyłem, wzrost 180 cm. Ćwiczę już 34 dni brzuszki i pompki teraz. Od niedawna zacząłem robić coś na biceps i triceps. Brzuch tylko mi się umięśnił, w klatce piersiowej widzę tylko, że na prawej stronie mam taki mały mięsień, a na drugiej nie wiem co to jest. Czy po czasie rozwinie mi się klatka piersiowa i kiedy zobaczę efekty ćwiczeń?

Pozdrawiam
Dominik

 

Odpowiedź


Panie Dominiku,
najważniejsze w budowaniu prawidłowej budowy ciała jest regularność wykonywanych ćwiczeń oraz kompleksowe podejście. Dlatego trzeba koniecznie ćwiczyć każdą partię ciała. Najlepiej podzielić i każdego dnia ćwiczyć inną. Przykładowy plan treningowy:

poniedziałek – klatka piersiowa (czyli w Pana przypadku pompki) oraz brzuch
wtorek – nogi
środa – biceps oraz triceps
czwartek – brzuch
piątek – plecy oraz barki
sobota – brzuch
niedziela – przerwa

To tylko przykład jak można stosować podział ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe. Ważne jest ćwiczenie nóg, ponieważ dzięki temu wydziela się naturalny testosteron, a co za tym idzie, szybciej rosną nam inne mięśnie.
Jeżeli chodzi o czas jaki potrzeba, aby zobaczyć rezultaty to każdy organizm jest inny. Jednak myślę, że zadowalające efekty można uzyskać już po 6 miesiącach regularnego ćwiczenia oraz odpowiedniej diety, która jest bardzo ważna.
Każda grupa mięśniowa (ćwiczona np. klatka piersiowa) powinna mieć 48 godzin przerwy, czyli jeżeli ćwiczył Pan klatkę piersiową w poniedziałek, to najwcześniej można ją ćwiczyć w środę lub czwartek. Mięsień rośnie kiedy odpoczywa po treningu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.