Bóle głowy i karku

Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
czy można interpretacje rtg odcinka szyjnego? Skrzywienie boczne odcinka szyjnego kręgosłupa w stronę lewą z wyrównaniem lordozy. Krawędzie trzonów kręgowych od C4 do C6 wyostrzone. Tarcze C4-C5 i C5-C6 porównawczo obniżone. Tarcza C7-Th1 obniżona od tyłu. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Moje dolegliwości bóle głowy i karku (jakby ktoś mi ciągle mocno ściskał z tyłu głowy), mrowienie ciała to przeważnie jak się położę, bóle ścięgien, bóle nóg, mięśnie czuję czasami jakbym miała betonowe buty (jestem po zakrzepicy nogi i brałam dużo leków. Nogi się odzywają od momentu incydentu po zakrzepicy). Proszę o pomoc, czy te moje dolegliwości mogą być od kręgosłupa?

Pozdrawiam
Dominika

Odpowiedź

Pani Dominiko,
opisane objawy skutecznie można niwelować używając terapii manualnej i masażu leczniczego. Opis kręgosłupa wysłany przez Panią nie warunkuje opisanych objawów, jednak może mieć na nie wpływ. W Pani przypadku dobrze będzie udać się do dobrego fizjoterapeuty, który po przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych oraz szczegółowym przeanalizowaniu Pani stanu zaplanuje odpowiednią terapię, aby mogła Pani osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!