Ból małego palca w stopie

//Ból małego palca w stopie
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,

chciałbym zwrócić się z pytaniem. Po treningu (około 1,5 miesiące temu) odczuwam ból małego palca w stopie. Początkowo był siny i bardzo spuchnięty, bolał przy każdym ruchu. Teraz palec jedynie puchnie przy określonym ruchu i dotyku w jednym miejscu. Gdy chcę odgiąć palce w górę to odczuwam blokadę i ból małego palca w stopie.

Pozdrawiam
Bartosz

Odpowiedź

Panie Bartoszu,
jeżeli ból utrzymuje się przez tak długi czas to należy znaleźć przyczynę tego dyskomfortu. Może to być zwłóknienie, które powstało podczas uszkodzenia i zmienia to sposób poruszania się dwóch kości względem siebie. Takie warunki mogą prowadzić do szybszego zużywania się stawu.
Palec i śródstopie prawdopodobnie wymagają terapii manualnej, która pomoże stawom na pracę w prawidłowych warunkach. Pomaga to często w walce z bólem i uczuciem sztywności. Jednak bez szczegółowego badania i diagnostyki nie jestem w stanie stwierdzić gdzie dokładnie leży przyczyna oraz jakie zabiegi mogłyby pomóc. Najlepiej jest udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który będzie mógł Pana przebadać i zastosować odpowiednie leczenie.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta


 

Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki