Ból małego palca w stopie

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
chciałbym zwrócić się z pytaniem. Po treningu (około 1,5 miesiące temu) odczuwam ból małego palca w stopie. Początkowo był siny i bardzo spuchnięty, bolał przy każdym ruchu. Teraz palec jedynie puchnie przy określonym ruchu i dotyku w jednym miejscu. Gdy chcę odgiąć palce w górę to odczuwam blokadę i ból małego palca w stopie.

Pozdrawiam
Bartosz

 

Odpowiedź


Panie Bartoszu,
jeżeli ból utrzymuje się przez tak długi czas to należy znaleźć przyczynę tego dyskomfortu. Może to być zwłóknienie, które powstało podczas uszkodzenia i zmienia to sposób poruszania się dwóch kości względem siebie. Takie warunki mogą prowadzić do szybszego zużywania się stawu.

Palec i śródstopie prawdopodobnie wymagają terapii manualnej, która pomoże stawom na pracę w prawidłowych warunkach. Pomaga to często w walce z bólem i uczuciem sztywności stawów. Jednak bez szczegółowego badania i diagnostyki nie jestem w stanie stwierdzić gdzie dokładnie leży przyczyna oraz jakie zabiegi mogłyby pomóc. Najlepiej jest udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który będzie mógł Pana przebadać i zastosować odpowiednie leczenie.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *