Ból w dole pleców

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
przepraszam, że tak pisze ale mam problem, który boję się, że przerodzi się w poważną kontuzję. Mianowicie, przy robieniu przysiadów odczuwałem ból pleców w odcinku lędźwiowym, ale wina leżała po stronie wiosłowania, ponieważ robiłem to źle. Teraz już poprawiłem technikę, ale nadal ból występuje. Wcześniej czułem napięte prostowniki, teraz czuję bardziej klucie w “dysku”, nie wiem jak to się nazywa, ale boje się, że mogą być to objawy wypadnięcia dysku. Ból jest niby lekki, ale się boje. Pisze, bo na wizytę trzeba sporo czekać u mnie, a nie chciałbym żeby było za późno, w drodze wyjątku prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedź

Panie Tomaszu,
strukturą, która mogła ulec dynamicznemu przeciążeniu u Pana to mięśnie (powięź) i więzadła. Leczyć takie coś należy terapią manualną tkanek miękkich. Jak Pan wspomniał, w Pana stronach długo czeka się na wizytę, więc musi Pan zacząć sam trochę pracować nad dolną częścią pleców. Miejsca, które pomagają zwalczyć kłucia i uczucie napięcia w lędźwiach to np. mięśnie pośladkowe i łydki. Te dwie okolice generalnie działają jak naczynia połączone przy wędrówce napięć. Proponuję dobrze porozciągać biodra i wykonywać np. piłką głęboki masaż mięśni pośladkowych oraz wszystkich punktów bolesnych w obrębie pleców praktycznie do samej szyi. Roller w tym przypadku również może być bardzo pomocny. Dobrze będzie jak ktoś przeszkolony z treningu medycznego/siłowego sprawdzi poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki