Szukaj
Szukaj

Taping pleców (dolny odcinek)

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Taping pleców (dolny odcinek):

1. Oczyść skórę (odtłuść).
2. Usuń włosy.
3. Poleć pacjentowi pochylić się do przodu w celu rozciągnięcia mięśni pleców. Weź gotową aplikację w kształcie litery „I” (w liczbie dwóch), a następnie oderwij część osłony. Rozpocznij aplikację nad kością ogonową. Kierując się w górę stopniowo odrywaj osłonę oraz napnij taśmę (około 70 % napięcia). Powtórz czynność z drugiej strony kręgosłupa.
4. Potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.
5. Weź gotową aplikację w kształcie litery „I”. Oderwij papierową osłonę w jej środku. Poleć pacjentowi utrzymać pozycję pochylenia w przód. Naciągnij środek taśmy (około 70% napięcia) w rejonie, w którym doskwiera ból i przyklej. Końce taśmy kinesiotaping oklej bez dodatkowego naciągu.
6. Potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.

Podsumowanie

Wyżej wymieniono jedną z technik wykorzystania aplikacji kinesiotapingu na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów oklejania i rodzajów nacięć. Jednak mimo przekazywanej przez nas wiedzy na temat kinesiotapingu, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jej na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami do kinesiotapingu i jakie aplikacje używać przy danym schorzeniu.

Patronite
Patronite

Kod rabatowy na kurs kinesiotapingu

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotapingu. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTYPolecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *